chrome firefox opera safari iexplorer

Серце має свою імунну систему

04 листопада 2014 о 18:00

Макрофаги, які працюють у серцевій тканині, відрізняються від звичайних імунних клітин. Вони не тільки захищають серцеву тканину від інфекцій, але і допомагають їй відновлюватися після ушкоджень

Якщо відрізати шматочок серця новонародженого мишеняти, він відросте знову. Виконайте те ж саме на дорослій миші, і на її серце з'явиться величезний рубець. В чому справа?

Техаські вчені припускають: можливо, підвищена здатність до регенерації у юних особин пов'язана з різицею в організації імунної системи. У дорослих особин імунні клітини, в тому числі макрофаги, утворюються в кістковому мозку. У юних особин, мабуть, зберігаються макрофаги, специфічні для конкретних органів, що утворені під час ембріонального розвитку, і вони, на відміну від «дорослих» макрофагів, здатні допомагати відновленню тканин.

Дослідники виявили, що «сердечні» і «кістковомозкові» макрофаги відрізняються принаймні вмістом одного білка — CCR2. У імунних клітин самого серця його немає. При цьому якщо заблокувати роботу CCR2 в «кісткомозкових» макрофагах, і одночасно пошкодити серце, то його відновлення відбувається швидше і повніше.

Якщо дані вірні і для людей, можна буде розробити ефективні ліки для відновлення серця після його зупинки і «перезавантаження». Ряд препаратів-інгібіторів CCR2 зараз проходить клінічні випробування в якості ліків від ревматоїдного артриту. Тому потенційні формули для препаратів, що відновлюють роботу серця, вже є.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути