chrome firefox opera safari iexplorer

У 2014 українці в 50 разів більше клопотали про отримання притулку в Польщі

19 січня 2015 о 17:09

Польща у 2014 році отримала від громадян України близько 2,3 тис. клопотань про надання притулку, що в 50 разів більше, ніж у попередньому році.

Про це повідомляє УНІАН з посиланням на дані Польської адміністрації у справах іноземців (UDSC).

Для порівняння – в 2013 році до Польщі надійшло 46 таких клопотань.

Українці посіли друге місце за кількістю поданих заявок про притулок після громадян РФ чеченської національності, котрі залишились традиційними лідерами серед іноземців, що просили притулок у Польщі.

UDSC вже розглянула більше тисячі заявок, котрі подали українці, але згоду на перебування у Польщі в рамках процедури надання статусу біженця отримали 17 громадян України.

У майже 650 випадках польська адміністрація видала негативне рішення, а 370 справ було залишено без розгляду

За даними UDSC, кількість заявок від українців про надання притулку зменшилася в останні два місяці минулого року після того, як у жовтні сягнула рекордного за весь рік місячного показника в понад 300 таких прохань.

За перші два тижні поточного року такі заявки подали трохи більше 60 громадян України.

Найчастіше притулку в Польщі просили мешканці Донбасу та окупованого у березні Росією Криму.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути