chrome firefox opera safari iexplorer

Як вирішувати комунальні проблеми?

28 квітня 2015 о 09:00
jkg-portal.com.ua

Проблеми з «комуналкою»? Не знаєте, куди звертатися, якщо ваш ЖЕК не працює? Не хочете платити за неякісні послуги?

Майже кожного дня споживачі послуг ЖКГ стикаються з проблемами комунального характеру. То водопровідники не хочуть ремонтувати кран, то в опалювальний сезон батареї у квартирі холодні, то рахунки за спожиті послуги лякають астрономічними цифрами. Якщо Вам це знайомо, експерти «У.К.» спробують допомогти знайти правильну відповідь, та проконсультують з юридичних та суперечливих питань.

На питання відповідає експерт  «У.К.» Ігор Скоропад.

Питання 1:

Підкажіть, будь ласка, чи існує порядок розрахунку МЗК (місця загального користування) для ЖЕКів. Після встановлення теплових лічильників: за фактом (з лічильниками) спожито 2,56 Гкал, а ЖЕКом виставлені рахунки за 4,44 Гкал. Як змусити ЖЕК перерахувати МЗК?

Відповідь експерта:

Це визначено у Наказі від 31.10.2006 №359 Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства «Про затвердження Методики розрахунку кількості теплоти, спожитої на опалення місць загального користування багатоквартирних будинків, та визначення плати за їх опалення».

Питання 2:

Скажіть, яка площа в приватизованій квартирі з централізованим опаленням вважається житловою при розрахунку оплати опалення? Чи враховуються коридор, туалет, ванна в яких немає батарей?

Відповідь експерта:

Враховується та площа, що вказана в технічному паспорті квартири, як опалювальна площа квартири.

Питання 3:

Чи потрібно платити за ремонт внутрішньої тепломережі багатоповерхового будинку, якщо в квартирі встановлена автономна система опалення і квартира відключена від тепломережі? Якщо так, то яким чином встановлюється дольова частка оплати за ремонт тепломережі для такого власника квартири?

Відповідь експерта:

Якщо у вашому будинку створено ОСББ, то розмір дольової участі у ремонті спільного майна визначається за рішенням загальних зборів або у Статуті. У будь-якому разі, згідно п. 28. Постанови КМУ від 21.07.05 №630: «Споживачі, які встановили у квартирі багатоквартирного будинку індивідуальні (автономні) системи опалення, оплачують послуги з централізованого опалення місць загального користування будинку відповідно до методики, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства». Згідно з Постановою КМУ №869 від 01.06.11, у тарифі (у так зв. «квартплаті») передбачені квадратні метри Вашої загальної площі квартири на проведення поточних ремонтів ВБМ,в тому числі і мереж опалення.

Питання 4:

Сусіди на першому поверсі врізали в систему опалення крани, за допомогою яких регулюють подачу води в системі. Відповідно у нас на 5 поверсі батареї холодні. Неодноразові комісії з теплоенерго робили приписи виправити систему,  відповідно до проекту. Сусіди цього не роблять, мотивуючи тим, що проекту немає (його дійсно немає). Голова об'єднання мешканців каже, що це взагалі не її проблеми, так як це всередині квартири. Як вплинути на сусідів?

Відповідь експерта:

Через суд. Ви це можете зробити як самостійно, так і вимагати від правління ОСББ захистити Ваші права. Згідно з Законом «Про ОСББ» — це є компетенція об'єднання.

Питання 5:

Будинок передано на баланс ЖЕО 09.10.2014 року згідно з рішенням міськради. Тарифи для даного ЖЕО не затверджувались жодним рішенням міськради (це лише в проекті). Чи дозволяється нараховувати оплату за послуги з утримання будинків і прибудинкових територій без затвердження тарифів органами місцевого самоврядування? Чи правомірно нарахована оплата за період до 09.10.14 року? ЖЕК відмовляється підписувати договір як сьогоднішнім числом, так і від дати рішення — хоче проплати боргів за період квітня 2014 року.

Відповідь експерта:

Направте офіційну заяву в ОМС щодо надання пояснення правомірності нарахування ЖЕО за період до 09.10.14 року.

Питання 6:

Мати — пенсіонерка зареєстрована у квартирі (1 особа), власником якої є син, який зареєстрований в іншому місті. Комунальні платіжки, згідно з договорами, оформлені на його і'мя. Чи можна оформити оплату послуг на матір, як особу, що фактично сплачує за компослуги? Чи є можливість оформити субсидію?

Відповідь експерта:

Нехай син надасть відповідну довіреність своїй мамі на переоформлення договорів. Щодо оформлення субсидії, то краще проконсультуватися у місцевому УСПзН — які їм потрібно надати документи про те, що син фактично не проживає за місцем реєстрації.

Питання 7:

Хотілося б дізнатися — хто обирає голову ОСББ і куди можна поскаржитись на неї  за некомпетентність у цій сфері та за хамське відношення до мене?

Відповідь експерта:

Голову правління ОСББ обирає (переобирає) правління зі свого складу. Правління ОСББ обирають загальні збори. Напишіть офіційну заяву на правління з вимогою розглянути її по суті на своєму засіданні та надати Вам офіційну відповідь. Крім того, Ви маєте право звернути безпосередньо до суду з позовом щодо захисту честі, гідності...(це що стосується хамства). Що стосується некомпетентності — це буде у суді важко довести. Доведіть це на загальних зборах і тоді її не оберуть у правління ОСББ.

Майже кожного дня споживачі послуг ЖКГ стикаються з проблемами комунального характеру. То водопровідники не хочуть ремонтувати кран, то в опалювальний сезон батареї у квартирі холодні, то рахунки за спожиті послуги лякають астрономічними цифрами. Якщо Вам це знайомо, експерти «У.К.» спробують допомогти знайти правильну відповідь, та проконсультують з юридичних та суперечливих питань.

На питання відповідає експерт  «У.К.» Ігор Скоропад.

Питання 1:

Підкажіть, будь ласка, чи існує порядок розрахунку МЗК (місця загального користування) для ЖЕКів. Після встановлення теплових лічильників: за фактом (з лічильниками) спожито 2,56 Гкал, а ЖЕКом виставлені рахунки за 4,44 Гкал. Як змусити ЖЕК перерахувати МЗК?

Відповідь експерта:

Це визначено у Наказі від 31.10.2006 №359 Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства «Про затвердження Методики розрахунку кількості теплоти, спожитої на опалення місць загального користування багатоквартирних будинків, та визначення плати за їх опалення».

Питання 2:

Скажіть, яка площа в приватизованій квартирі з централізованим опаленням вважається житловою при розрахунку оплати опалення? Чи враховуються коридор, туалет, ванна в яких немає батарей?

Відповідь експерта:

Враховується та площа, що вказана в технічному паспорті квартири, як опалювальна площа квартири.

Питання 3:

Чи потрібно платити за ремонт внутрішньої тепломережі багатоповерхового будинку, якщо в квартирі встановлена автономна система опалення і квартира відключена від тепломережі? Якщо так, то яким чином встановлюється дольова частка оплати за ремонт тепломережі для такого власника квартири?

Відповідь експерта:

Якщо у вашому будинку створено ОСББ, то розмір дольової участі у ремонті спільного майна визначається за рішенням загальних зборів або у Статуті. У будь-якому разі, згідно п. 28. Постанови КМУ від 21.07.05 №630: «Споживачі, які встановили у квартирі багатоквартирного будинку індивідуальні (автономні) системи опалення, оплачують послуги з централізованого опалення місць загального користування будинку відповідно до методики, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства». Згідно з Постановою КМУ №869 від 01.06.11, у тарифі (у так зв. «квартплаті») передбачені квадратні метри Вашої загальної площі квартири на проведення поточних ремонтів ВБМ,в тому числі і мереж опалення.

Питання 4:

Сусіди на першому поверсі врізали в систему опалення крани, за допомогою яких регулюють подачу води в системі. Відповідно у нас на 5 поверсі батареї холодні. Неодноразові комісії з теплоенерго робили приписи виправити систему,  відповідно до проекту. Сусіди цього не роблять, мотивуючи тим, що проекту немає (його дійсно немає). Голова об'єднання мешканців каже, що це взагалі не її проблеми, так як це всередині квартири. Як вплинути на сусідів?

Відповідь експерта:

Через суд. Ви це можете зробити як самостійно, так і вимагати від правління ОСББ захистити Ваші права. Згідно з Законом «Про ОСББ» — це є компетенція об'єднання.

Питання 5:

Будинок передано на баланс ЖЕО 09.10.2014 року згідно з рішенням міськради. Тарифи для даного ЖЕО не затверджувались жодним рішенням міськради (це лише в проекті). Чи дозволяється нараховувати оплату за послуги з утримання будинків і прибудинкових територій без затвердження тарифів органами місцевого самоврядування? Чи правомірно нарахована оплата за період до 09.10.14 року? ЖЕК відмовляється підписувати договір як сьогоднішнім числом, так і від дати рішення — хоче проплати боргів за період квітня 2014 року.

Відповідь експерта:

Направте офіційну заяву в ОМС щодо надання пояснення правомірності нарахування ЖЕО за період до 09.10.14 року.

Питання 6:

Мати — пенсіонерка зареєстрована у квартирі (1 особа), власником якої є син, який зареєстрований в іншому місті. Комунальні платіжки, згідно з договорами, оформлені на його і'мя. Чи можна оформити оплату послуг на матір, як особу, що фактично сплачує за компослуги? Чи є можливість оформити субсидію?

Відповідь експерта:

Нехай син надасть відповідну довіреність своїй мамі на переоформлення договорів. Щодо оформлення субсидії, то краще проконсультуватися у місцевому УСПзН — які їм потрібно надати документи про те, що син фактично не проживає за місцем реєстрації.

Питання 7:

Хотілося б дізнатися — хто обирає голову ОСББ і куди можна поскаржитись на неї  за некомпетентність у цій сфері та за хамське відношення до мене?

Відповідь експерта:

Голову правління ОСББ обирає (переобирає) правління зі свого складу. Правління ОСББ обирають загальні збори. Напишіть офіційну заяву на правління з вимогою розглянути її по суті на своєму засіданні та надати Вам офіційну відповідь. Крім того, Ви маєте право звернути безпосередньо до суду з позовом щодо захисту честі, гідності...(це що стосується хамства). Що стосується некомпетентності — це буде у суді важко довести. Доведіть це на загальних зборах і тоді її не оберуть у правління ОСББ.

22 липня

Інші дати
Народився Милиця Симашкевич
(1900, м.Кам’янець-Подільський – 1976), український художник театру і кіно («Коліївщина», «Наталка Полтавка», «Багата наречена», «Кармелюк», «Вершники», «Кубанці», «Майська ніч».  
«Художник повинен бути в своїх творах дзеркалом громади, але дзеркалом високої ціни, в котрому б одбивалась жизнь правдива, добре спорядкована й згрупована, освічена вищою ідеєю.» (Іван Нечуй-Левицький).
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі