chrome firefox opera safari iexplorer

За останні 5 років кількість українських студентів за кордоном виросла майже у двічі

22 квітня 2015 о 12:59

Щорічний моніторинг кількості українських громадян, які навчаються у закордонних університетах на денній формі, охоплює 34 країни світу, в яких громадяни України потрапляють у статистичний збір.

Як повідомляє CEDOS, число українців на студіях в іноземних університетах станом на 2013/2014 навчальний рік становить 40996 осіб. До цієї цифри не входять дані з Росії, Греції, Туреччини та Хорватії, адже статистичний збір у цих країнах ще триває. Проте, якщо екстраполювати дані з попереднього року, за кордоном у 2013/2014 році навчалось понад 46 тисяч громадян України. Серед найбільш бажаних для навчання країн були Польща, Німеччина, Росія, Канада, Чехія, Італія, США, Іспанія, Франція, Австралія, Великобританія.

Без врахування Росії, динаміка зростання з 2009 по 2014 роки складає 82%.

Якщо порівнювати два останні роки, то цей приріст складає 19% або ж 6501 осіб. Більше ніж 4/5 цього приросту склали саме українці, які навчаються в польських університетах, вони показали найбільш стрімке збільшення, як в абсолютному, так і відносному показниках – з 9620 до 15123 осіб. Також значний відносний та абсолютний приріст українських громадян на студіях демонстрували австралійські, канадські, британські, чеські та італійські університети.

Подано інформацію щодо денної форми навчання.

З огляду на те, що методологія збору даних у різних країнах не завжди збігається, подані цифри інколи мають різні значення.

Кількість студентів-українців, які навчаються на програмах повного циклу (тобто коли в результаті його завершення, випускник отримує освітньо-кваліфікаційний рівень) відображено у даних більшості країн: Австралія, Австрія, Азербайджан, Бельгія, Білорусь, Болгарія, Грузія, Данія, Естонія, Ірландія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Молдова, Нідерланди, Польща, Росія, Сербія, Словенія, Туреччина, Хорватія, Фінляндія, Франція, Чехія.

Кількість студентів-українців, які або навчаються на програмах повного циклу, або є учасниками різноманітних non-degree (програми обміну, стажування, мовні школи та ін.), відображено у даних таких країн: Великобританія, Канада, Німеччина, Словаччина, США, Угорщина, Швейцарія, Швеція.

Франція. Кількість студентів-українців без врахування осіб, які навчаються у так званих вищих школах (grandes écoles). Вищі школи зазвичай спеціалізуються на якійсь одній галузі, навчання в них платне та вважається більш престижним. У них навчаються 18% від усіх студентів Франції.

Розділи: Новини освіти

19 вересня

Інші дати
Народився Адріан Кащенко
(1858, хутір Веселий Запорізької обл. - 1921) - український письменник. Автор історичних повістей і романів "Під Корсунем", "В запалі боротьби", "Вірні побратими", "На руїнах Січі", "Зруйноване гніздо", "Оповідань про славне Військо Запорозьке низове".
Розгорнути
Народився Михайло Марченко
(1902, с. Гатне Київської області. -  1983) - український історик, автор праць з історії України доби Середньовіччя.
Розгорнути
Народився Анатоль Вахнянин
(1841, с. Синява, Польща - 1908) - україньский композитор та педагог, автгоопери "Купало", музики до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перший голова товариства "Просвіта"
Ярій, душе. ярій, а не ридай. У білій стужі сонце України. А ти шукай - червону тінь калини, На чорних водах - тінь її шукай, де горстка нас
Розгорнути
Народився Григорій Мінх

(1836, с. Грязі, Росія - 1896) - вчений інфекціоніст та епідеміолог. Автор класичних фраз про чуму та проказу,  влив собі кров хворого на тиф, щоб довести заразність  крові хворого.

Розгорнути