chrome firefox opera safari iexplorer

У музеї архітектури і побуту Пирогово житимуть екопоселенці

25 липня 2015 о 10:20

У музеї архітектури і побуту Пирогово житимуть екопоселенці. Про це повідомив директор музею Юрій Бойко.

Він уже півроку очолює музей і збирається надати території для будівництва еко-житла людям, які зможуть жити в музеї у теплу пору року. Це, за словами директора, дасть змогу «оживити» музей і зацікавити більше відвідувачів, пише Gazeta.ua.

«Ці люди відійшли від міського життя, — зазначив директор. — Глинобитні хати ставлять, дітей народжують, свіже парне молоко п'ють. Ми їх хочемо зібрати до купи в себе. Дасть Бог, хочу створити на наступний рік перше екопоселення. У нас є території, які відкриті для того, щоб творити еконпоселення під теплий сезон. Це не мають бути складні архітектурні будівлі».

Екопоселенці можуть займатися ремеслами, проводити майстер-класи. Також відвідувачі матимуть змогу допомагати поселенцям у господарстві — взяти участь у толоці, помастити хату, покрити стріху.

«У нас сьогодні будній день. Дві кузні і один гончар у музеї працюють. Я чую неодноразово, люди питають: „А де у вас можна знайти будівлю, в якій щось реально робиться?“ Бо експозиція — це експозиція. Якщо ти можеш своєю рукою доторкнуться до різця і глини в гончара, чи почути кобзаря чи лірника, оце вже те, що збагачує не просто візуально. Хочу оживити музей і наповнити його людським диханням і роботою людських рук — жати солому для крівлі самим, а не наймати десь чи закуповувати. Зараз майстер маже хату. А колись же кожна господиня собі і вибілить, і помаже призьбу. Хочеться, щоб відвідувачі заставали людей саме за такою роботою.»

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути