chrome firefox opera safari iexplorer

З 1 липня українцям дозволили замінювати ЖЕКи на ОСББ

01 липня 2015 о 14:35
gromada.lviv.ua

Закон № 417-VIII «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», що дозволяє мешканцям передавати всі функції управління багатоквартирним будинком об'єднанню співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), або всі чи частину таких функцій на договірній основі керуючому, набув чинності у вівторок, 1 липня.

Закон також встановлює правовий статус ОСББ як непідприємницького товариства, змінює принципи утворення ОСББ і регулює компетенцію зборів співвласників багатоквартирного будинку та їх обов'язки, а також порядок прийняття ними рішень з управління будинком.

Як пише «Інтерфакс-Україна», відповідно до закону, рішення вважається прийнятим зборами співвласників, якщо за нього проголосували власники, яким належить сумарно понад 75% квартир і нежитлових приміщень від загальної площі усіх квартир і приміщень багатоквартирного будинку.

Разом з тим закон встановлює, що у випадку, коли одна особа є власником понад 50% загальної площі всіх квартир і нежитлових приміщень багатоквартирного будинку, рішення приймається кількістю голосів співвласників будинку – при голосуванні за нього понад 75% загальної кількості співвласників.

При цьому винятки у визначенні відсотка голосів для прийняття рішення становлять питання визначення керуючого та уповноваженого співвласників щодо укладення з ним відповідного договору: рішення вважається прийнятим при голосуванні за нього понад 50% власників квартир та нежитлових приміщень або загальної кількості співвласників багатоквартирного будинку.

Відповідно до закону, права на земельну ділянку, на якій розташовані багатоквартирний будинок і належні до нього будівлі і споруди та його прибудинкова територія, віднесені до загального майна багатоквартирного будинку.

У той же час законом вводиться правовий режим права спільної сумісної власності або права постійного користування щодо земельної ділянки, на якій розташований багатоквартирний будинок.

Законом також визначаються особливості здійснення права спільної власності щодо спільного майна багатоквартирного будинку: таке майно не може бути поділене між співвласниками.

8 червня президент України Петро Порошенко підписав закон «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», який Верховна Рада прийняла 14 травня 2015.

За оцінкою Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, зазначений закон знищує монополію житлово-експлуатаційних організацій (ЖЕО) в частині управління багатоквартирним будинком, оскільки мешканці зможуть самостійно управляти будинком шляхом створення ОСББ або передачі таких функцій керуючому.

При цьому в Мінрегіоні та комітеті Верховної Ради з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства вважають, що зазначений закон дозволить мешканцям стати ефективними власниками поряд з порядОСББ та житлово-будівельними кооперативами (ЖБК).

Джерело: Zaxid.net
Розділи: Суспільство

17 грудня

Інші дати
День пам’яті Великомучениці Варвари
Свята Варвара - християнська свята, великомучениця. 306 року в юному віці у м. Іліополі (Мала Азія) постраждала за сповідання віри Христової — за присудом місцевої влади її стратив власний батько, жорстокий язичник Діоскор. Відразу після її мученицької кончини діва Варвара стала вшановуватися християнами, як свята великомучениця. Святість діви Варвари засвідчувалася також багатьма чудесами, які відбувалися біля її гробниці. З 1960 р. мощі святої великомучениці Варвари перебувають у Свято-Володимирському патріаршому кафедральному соборі Києва.
Розгорнути
День працівника державної виконавчої служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи значення органів державної виконавчої служби у забезпеченні виконання рішень судів, третейських судів та інших органів, а також посадових осіб, на підтримку ініціативи Міністерства юстиції України і громадськості…» згідно Указу Президента України «Про День працівника державної виконавчої служби» від 22 липня 2009 р. № 569/2009.
Розгорнути
Народився Данило Щербаківський
(1877, с.Шпичинці, Житомирська область – 1927) – етнограф, дослідник українського народного мистецтва, археолог і музичний діяч. Автор понад 40 друкованих наукових досліджень та десятки рукописів («Козак Мамай», «Українські дерев»яні церкви», «Символіка в українському мистецтві», Український килим» та ін.)
Розгорнути
Народився Микола Новаченко
(1898, м.Буринь, Сумська область – 1966) - український ортопед-травматолог. Праці присвячено питанням лікування переломів кісток, протезування тощо. Широко відомі відновні операції на опорно-руховому апараті за Новаченком, кісткова пластика.
Розгорнути
Народився Юрій Шерех (Шевельов)
(1908, м. Харків - 2002) - славіст-мовознавець, історик української літератури. Професор Гарвардського, Колумбійського університетів. Автор фундаментальних наукових праць "Предісторія слов'янської мови: історична фонологія загально-слов'янської мови", "Історична фонологія української мови" та ін.
Розгорнути