chrome firefox opera safari iexplorer

Головна новорічна ялинка країни вже їде до Києва із Прикарпаття

04 грудня 2015 о 19:30

Головна новорічна ялинка країни уже вирушила із Надвірнянського лісництва, що на Прикарпатті, до Києва.

Цьогорічна 25-метрова красуня на метр вища від своєї попередниці. Вартість дерева – понад дванадцять тисяч гривень. А щоб його перевезти, навіть замовили найдовшу залізничну платформу в Україні.

Щоб обрати найгарніше новорічне дерево, карпатським ялинкам влаштували справжній конкурс краси. Претенденток спочатку було п’ятеро, та до фіналу дійшли три. Окрім того, лісники кажуть: перед тим, як зрізати ялинку, у неї неодмінно треба попросити пробачення. Лише тоді енергетика від дерева буде позитивною.

На головну площу країни ялинка із Наддвірнянщини потрапляє вдруге. У місцевому лісгоспі впевнені, що вибір припав саме на їхню красуню недаремно.

«Ялиця біла – це абориген, який проростає, здебільшого, у нас в Карпатах і має дуже хороші показники. У холодну пору хвоя не опадає цілий місяць», – розповідає директор Надвірнянського лісгоспу Микола Іванюк.

Щоб закріпити 25-метрове дерево, лісники просять допомоги у верхолаза Михайла. Його місцеві мешканці називають людиною-білкою, адже менше, ніж за хвилину чоловік вилазить на дерево і вправно виконує завдання.

«Це така середня висота. Я вилазив на дерево, яке мало метрів сорок. Тож не можу сказати, що це високо», – хвалиться Михайло.

Після того, як ялинку надійно закріпили до крана, її можна зрізати. Замість сокир сучасні лісівники використовують бензопилу, жартуючи, що так не буде мозолів.

Потім новорічне дерево завантажують на платформу і везуть до столиці. Там головну ялинку країни будуть зустрічати під звуки трембіт.

9 травня

Інші дати
Роман Андріяшик
1933 – український письменник, журналіст, лауреат Шевченківської премії за роман про Ю. Федьковича «Сторонець».
Розгорнути
День Перемоги
Пам’ять серця… Пам’ять сивини… Пам’ять тих, що не прийшли з війни. Пам’ять – наче квіти на броні… Сонце усміхається мені. (Микола Сингаївський)
Розгорнути
Народився Володимир Гнатюк
(1871, с.Велеснів, Тернопільська область - 1926) – український фольклорист, етнограф, мовознавець, літературознавець. Започаткував систематизоване видання фольклорних та етнографічних матеріалів («Галицько-руські анекдоти», «Галицько-руські народні легенди», «Коломийки», «Колядки та щедрівки».
Розгорнути