chrome firefox opera safari iexplorer

Декомунізація у Києві продовжується — Нові назви для старих вулиць

15 березня 2016 о 13:10

Київською владою було підписано розпорядження про перейменування вулиць столиці, які мали комуністичні назви. Відповідне рішення опубліковане на сайті КМДА

«Віднині в Києві будуть вулиці й провулки названі на честь діячів Української революції 1917—1921 років, ОУН і УПА, козацьких полководців, українських істориків, письменників, церковних діячів», – заявляє Український інститут національної пам’яті.

Зокрема, Бульвар Олексія Давидова у Дніпровському районі носитиме ім’я українського композитора Ігоря Шамо, а вулиця Луначарського (Дніпровський район) – митрополита Андрея Шептицького. Крім того, діячі української церкви віднині будуть представлені в київській топоніміці іменами патріарха УПЦ (КП) Володимира Романюка, патріарха УАПЦ Мстислава Скрипника, митрополита УПЦ (МП) Володимира Сабодана.

Згідно з розпорядженням, оприлюдненим 11 березня, у Києві перейменували 77 вулиць і провулків, а також одну площу і один бульвар.

Зміна радянських назв вулиць пов’язана з процесом декомунізації, відбувається згідно із законом «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». Верховна Рада України ухвалила відповідний закон у квітні 2015 року.

Джерело: ДивенСвіт
Розділи: Суспільство

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути