chrome firefox opera safari iexplorer

Пішов з життя «голос» київського метро

21 червня 2016 о 23:26

У вівторок, 21 червня, пішов з життя генеральний директор Київського академічного театру ляльок Микола Петренко, голос якого звучить під час оголошення станцій столичного метрополітену.

Про це в Facebook повідомила директор департаменту культури КМДА Діана Попова.

«Сьогодні не стало генерального директора Київського академічного театру ляльок Миколи Петренка. Його яскравий голос, який можна почути в поїздах київського метро, ще довго буде нагадувати нам про величезну втрату», — написала вона.

«Микола Петренко — рідний голос метро для мільйонів наших пасажирів! Світла пам'ять!» — написали в прес-службі Київського метрополітену.

Микола Петренко — заслужений працівник культури України, лауреат міжнародної премії Дружба. Закінчив Київський університет театру, кіно і телебачення ім. В.К. Карпенка-Карого.

Київський академічний театр ляльок очолив у 1986 році.

Розділи: Суспільство

20 лютого

Інші дати
Ганна Затиркевич-Карпинська
1855 – українська актриса, майстер характерних і комедійних образів. Ролі: Риндичиха («По ревізії» М. Кропивницького), Ганна («Безталанна» І. Карпенка-Карого), Лимериха («Лимерівна» Панаса Мирного).
Розгорнути
Народився Василь Барвінський
(1888, м. Тернопіль - 1963) - український композитор, піаніст, музикознавець, педагог, музичний критик, диригент.
Розгорнути
Народився Лев Ревуцький
(1889, с.Іржавець Полтавська область - 1977) - український композитор, педагог, музичний і громадський діяч. Автор кантати-поеми «Хустина», «Ода пісні», «Зима», «Монологу Тараса Бульби».
Розгорнути
Народилася Марія Пригара
(1908, м. Москва - 1983) - українська письменниця, перекладачка. Авторка поетичних і прозових книжок для дітей.: збірки оповідань за мотивами українських народних дум "Козак Голота", повісті "Михайлик - джура козацький", творів у 2-х томах та інше.
Розгорнути
Народився Улас Самчук
(1905, с.Дермань, Волинська область – 1987) - український письменник, журналіст і публіцист, громадський діяч.
«Розбудова України і організація українського народу – ось основні гасла нашого часу. Не якісь старі порахунки, нікчемне амбіціонерське розбиття, не групова закукуріченість… І не отаманщина. А солідарна, творча будуюча і організуюча праця. Праця всього народу, праця кожної творчої одиниці» (Улас Самчук)
Розгорнути