chrome firefox opera safari iexplorer

У Кам’янці-Подільському знайшли рідкісну монету ХІV ст. з Сілезії

09 січня 2018 о 08:54

Рідкісна монета кінця XIV століття поповнила фондосховище Кам'янець-Подільського державного історичного музею-заповідника на початку січня 2018 року.

Про це повідомляється на офіційній сторінці Кам'янець-Подільського державного історичного музею-заповідника в Facebook.

Зазначається, що під час археологічних досліджень 2017 року по вул. П'ятницькій, 12 в об'єкті литовського часу знайшли рідкісну монету, яку вдалось ідентифікувати завдяки дослідниці-нумізмату Ірині Хромовій.

Виявилося, що це – геллер Анни Рацибузької (1380—1405 рр.), який карбували у місті  Рацибуж (Сілезія).

 

 

На аверсі монети зображена готична літера А, збоку – хрест. На реверсі – орел.

У коментарях до посту інші дослідники вказують, що слов’яни назву міста Рацибуж вимовляли як Ратибор.

За інформацією Кам'янець-Подільської міськради, загалом під час археологічної експедиції на місці житла з вальок, знайденого у південній частині Польського ринку, були виявлені монети XIV-XVІІ ст.

Такий різновид житла, як стверджують дослідники, був популярним в золотоординські та литовські часи. Виявлені монети свідчать, що Кам’янець-Подільський на той час відігравав важливу роль у житті краю.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути