chrome firefox opera safari iexplorer

1 червня — Міжнародний день захисту дітей

01 червня 2020 о 06:12
gazeta.lviv.ua

Трохи з історії свята і кілька порад, як виховати щасливу людину

Міжнародний день дітей (International children's Day) чи  Міжнародний день захисту дітей відзначають у світі від 1 червня 1925 р., коли рішення про це ухвалила Всесвітня конференція з питань безпеки та благополуччя дітей. 

  У листопаді 1949р. в Парижі  Міжнародна демократична федерація жінок офіційно затвердила  День захисту дітей та зсвідчила неухильне прагнення  боротися за сталий мир у світі як запоруку  щастя і всебічного розвитку майбутніх поколінь.

Організація Об’єднаних Націй оголосила захист прав, життя і здоров'я дітей одним з пріоритетних напрямів своєї діяльності.

Україна офіційно відзначає День захисту дітей від 1998р.

Цього дня світова спільнота відзначає свої досягнення у боротьбі за дотримання прав дитини на життя, свободу, освіту, відпочинок та дозвілля; на захист від насильства та експлуатації, а також окреслює напрями подальшої роботи.

У листопаді 2019-го виповниться 20 років Конвенції ООН про права дітей. Її підписало понад 60 держав, закріпивши таким чином права дитини на рівні міжнародного права. 

Близько  20-25% населення у різних країнах становлять діти.  

Захист дітей від голоду, смертельних хвороб, військових конфліктів, насильства, неписьменності, інших небезпек — обов’язок урядів, міжнародних інституцій, громадських організацій.

Кожна доросла людина  має зробити все, щоб діти були щасливими, навчалися, займалися улюбленою справою, втілювали свої мрії, реалізували себе в житті.

До Міжнародного дня захисту дітей відбуваються різноманітні заходи: екскурсії, конкурси малюнків на асафальті, фестивалі, концерти.

Для фінансової підтримки благодійних проектів, придбання необхідних приладів для дитячих лікарень, лікування дітей проводяться  доброчинні  акції.   

День дитини – це також і свято матусь та батьків, дідусів та бабусь. Кожна і кожен з них прагнуть, аби їхнє дитя почувалося щасливим.

Пропонуємо вашій уввазі 10 правил, які допоможуть вашій дитині бути щасливою.

  1. Не марнуйте часу дитини. У ранньому дитинстві мозок найкраще сприймає нове, накопичує знання.
  2. 2. Виховуйте в дитині самоповагу. Розвивайте здібності, які відрізнятимуть її від інших, викликатимуть повагу і однолітків, і дорослих людей. Прищеплюйте дитині усвідомлення, що її благополуччя залежатиме від неї самої.
  3. Навчіть дитину спілкуванню. В його основі мають бути любов до батьків (вона дає відчуття захищеності); приязне ставлення до людей навколо (не тільки рідні та близьких); зовнішня привабливість (манери,одяг); спостерігання правильного спілкування (поведінка батьків, учителів, ровесників); висока самооцінка(дає відчуття впевненості в собі); достатній словниковий запас; уміння підтримувати розмову.

4.Пильнуйте, щоб дитина не стала залежною від телевізора чи комп’ютера: це гальмує розвиток лівої півкулі головного мозку, а отже, розвиток мови, що може згодом викликати проблеми у спілкуванні.   

  1. Виховуйте відповідальність і порядність. Закріплюйте гарні навички, карайте за негідні вчинки. Але прикладом відповідальності й порядності насамперед маєте бути ви самі.
  2. Плекайте у дитини повагу до своєї сім’ї. Діти виростуть люблячими, добрими та уважними до своїх рідних, якщо ви оточите їх турботою й ласкою. Дитина помічає і теплі усмішки, якими обмінюються дідусь та бабуся, і ніжні жести тата й мами, скеровані одне одному.
  3. Живіть у порядному оточенні. Друзі ваших дітей впливатимуть на їхні моральні орієнтири. У кожної дитини має бути хороший друг. Спрямовуйте і зміцнюйте таку дружбу.   
  4. 8. Будьте вимогливими. Але не будьте диктаторами. Для того, щоб діти виросли розумними і слухняними, треба роки праці й любові.
  5. Привчайте дитину працювати, але не змушуйте. Її життя має бути сповнене цікавих і корисних справ.
  6. Не робіть за дитину те, що вона може і має робити сама. Навчитися можна лише на власних досвіді й помилках.
Розділи: Суспільство

6 січня

Інші дати
Святий Вечір
Хай смачна кутя удасться, хай в сім'ї панує щастя, щоб весела коляда мир вам в хату принесла. Щоб співали рано півні, щоб велися в хаті гривні, щоб весело і багато провели Різдвяне Свято!
Розгорнути
Народився Степан Руданський
(1834, с. Хомутинці – 1873) - український письменник, фольклорист, лікар-епідеміолог, громадський діяч. Автор численних віршованих гуморесок «Співомовок»
Розгорнути
Народився Володимир Сосюра
(1898, ст.. Дебельцево Донецької області – 1986) - український поет. Автор поем "Махно", "Розстріляне безсмертя", автобіографічного роману "Третя рота" та вірша "Любіть Україну".
«Юначе! Хай буде для неї твій сміх, і сльози, і все до загину… Не можна любити народів других, коли ти не любиш Вкраїну!.. Дівчино! Як небо її голубе, люби її кожну хвилину. Коханий любить не захоче тебе, коли ти не любиш Вкраїну…» (Володимир Сосюра)
Розгорнути
Народився Василь Стус
(1938, с. Рахнівка Вінницької області - 1985) - український поет, перекладач, прозаїк, літературознавець, правозахисник.
"Як добре те, що смерті не боюсь я і не питаю, чи тяжкий мій хрест. Що вам, богове, низько не клонюся в передчутті недовідомих верств. Що жив-любив і не набрався скверни, ненависті, прокльону, каяття. Народе мій, до тебе я ще верну, і в смерті обернуся до життя своїм стражденним і незлим обличчям, як син, тобі доземно поклонюсь і чесно гляну в чесні твої вічі, і чесними сльозами обіллюсь..." (В.Стус)
Розгорнути
Народився Валерій Лобановський
(1939, м. Київ - 2002) - український футболіст і тренер.
Розгорнути
Народився Микола Гришко
(1901, м.Полтава - 1964) - український ботанік, фундатор Національного ботанічного саду.
Розгорнути