chrome firefox opera safari iexplorer

Кримська республіканська установа «Сімферопольський художній музей»

  • 95006, АР Крим, Сімферополь , вул. Лібкнехта Карла , 35
  • (0652) 27-54-04
  • з 10.00 – 17.00
    Вихідний – понеділок
Про музей:

Сімферопольський художній музей засновано 1920 року як відділ Центрального музею кримознавства. Його колекцію складали твори образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, що були націоналізовані радянською владою в колишніх володарів палаців та маєтків Південного берега Криму[1] (Воронцови, Романови).

Для художнього зібрання в Сімферополі було надано одне з кращих приміщень міста по вулиці Карла Лібкнехта (колишнє офіцерське зібрання), де музей знаходиться і понині.

1937 року (цей рік прийнято вважати започаткуванням музею) відділ, котрий налічував тоді вже до 2000 творів, реорганізовано у Сімферопольську картинну галерею.

Під час Другої світової війни Сімферопольський художній музей катастрофічно постраждав — було втрачено чи не всю колекцію (твори живопису, рідкісний фарфоровий посуд, меблі тощо). Начебто під час евакуації музею транспорт із цими цінностями фашисти розбомбили в районі Керченської переправи[2].

Вдруге галерея відкрилася в 1947 році. Її нові фонди згідно спеціально прийнятого урядового рішення, було укомплектовано з творів, переданих центральними музеями СРСР, в т.ч. Ермітажем, Художнім музеєм у Москві тощо, в т.ч. і трофейними, як Аахенська колекція.

1966 року галерею перейменовано на Сімферопольський художній музей

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути