chrome firefox opera safari iexplorer

«Розточчя» залишиться заповідником

14 березня 2011 о 10:16

10 березня у Києві відбувся суд за апеляційною заявою Міністерства освіти й науки України стосовно Природного заповідника «Розточчя», що на Львівщині.

І цей процес міністр Дмитро Табачник, який задумав реорганізувати цю потужну природоохоронну структуру не лише в Галичині, а й Європі, – програв. Про це повідомив власкор ЗІКу з посиланням на директора Київського еколого-культурного центру, заслуженого природоохоронця України Володимира Борейка.

З його слів, апеляційний суд залишив без змін ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва, який скасував наказ міністра освіти та науки України Дмитра Табачника за №1032 «Про реорганізацію Природного заповідника «Розточчя» при Національному лісотехнічному університеті України», яким було зобов’язано припинити юридичну особу «Природний заповідник «Розточчя» (Львівська обл., Яворівський р-н, cмт Івано-Франкове) шляхом його реорганізації у структурний підрозділ зазначеного університету.

Нагадаємо, що Київський еколого-культурний центр та Екоправо-Київ звернулися до суду з позовом до міністра освіти й науки України Дмитра Табачника стосовно його наказу за №1032 «Про реорганізацію Природного заповідника «Розточчя» при Національному лісотехнічному університеті України». Цим наказом було зобов’язано припинити юридичну особу «Природний заповідник «Розточчя» шляхом його реорганізації у структурний підрозділ зазначеного університету.

Природоохоронці вважають, що цим наказом міністр освіти і науки України Дмитро Табачник грубо порушив ст. 5 Закону України «Про природно-заповідний фонд України», згідно з якою природні заповідники в нашій державі є юридичними особами, а також – ст. ст. 51, 52, 53, 54 цього закону, згідно з якими реорганізація заповідників відбувається за згодою між Мінприроди України і не за допомогою наказу міністра, а указом Президента України.

Суд скасував наказ міністра освіти та науки України Дмитра Табачника про реорганізацію на Львівщині заповідника

А 10 березня у Києві розпочався новий судовий процес – за апеляційною заявою Міністерства освіти й науки України (міністр – Д. Табачник) стосовно Природного заповідника «Розточчя», що на Львівщині».

Як заявив директор Київського еколого-культурного центр Володимир Борейко, судова повістка стала несподіванкою для природоохронців, які були переконані, що Міносвіти зрозуміло свою помилку після першого судового процесу.

Джерело: ZIK
Розділи: Довкілля Здорова

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути