chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві встановили пам'ятник Пилипу Орлику

24 червня 2011 о 16:10

Сьогодні, 24 червня, у Києві відкрили пам'ятник українському гетьману Правобережної України Пилипу Орлику, автору конституції 1710 року.

Пам'ятник являє собою культурну композицію, що складається із двох елементів: пам'ятника гетьману і козацької атрибутики — біля постаменту встановлена ​​бандура, на постаменті — надірваний розмаяний прапор, а також козацькі шаблі.

Пам'ятник встановлено на перетині вулиць Пилипа Орлика та Липської у Києві.

Як пояснив один із авторів пам'ятника, народний художник України, скульптор Анатолій Кущ, «немає волі без того, щоб її захищати».

Орлик зображений у багатому вбранні XVIII століття, ліва рука спирається на тумбу з паперами і булавою, а у правій руці — перо. За словами Куща, одяг і атрибути історично ідентичні. На постаменті пам'ятника також встановлено родовий герб гетьмана.

Культурна композиція виконана із бронзи та граніту. Вона розташована таким чином, що між пам'ятником Орлику та прапором є прохід, яким починається сквер.

За словами голови КМДА Олександра Попова, на роботи по зведенню пам'ятника і впорядкування прилеглого скверу витрачено приблизно 9-10 млн грн із державного бюджету.

Конкурс над пам'ятником почався у 2006 році, однак безпосередні роботи почалися лише у 2011 році після звернення суддів Конституційного суду до президента із проханням прискорити зведення пам'ятника до 15-річчя з дня прийняття Конституції України.

26 листопада

Інші дати
Народився Пилип Морачевський (псевд. — Хвилимон Галузенко)
(1806, с. Шестовиця, Чернігівська область – 1879) – український письменник, поет-романтик, перекладач. Автор перекладу українською мовою всіх чотирьох Євангелія, «Діяння Апостолів», «Апокаліпсис», «Псалтир». Євангелія в перекладах Морачевського досі використовують під час богослужінь.
«Все минеться, правда зостанеться» (Пилип Морачевський)
Розгорнути
Народився Олександр Левада (Косяк)
(1909, с. Кривчунка, Черкаська область – 1995) – український драматург та кіносценарист. Автор творів «Гомін лісів Таращанських», «Південний захід», «Фауст і смерть», роману «Два кольори». За його сценаріями поставлені фільми «Українська рапсодія», «Берег надії», «Родина Коцюбинських»
Розгорнути
Народився Опанас Заливаха
(1925, с. Гусинка, Харківська область – 2007) – український живописець, відомий правозахисник-шістдесятник. Лауреат Шевченківської премії за твори останніх років «ХХ вік», «Мироносиці», «Українська мадонна», «Портрет Василя Стуса», «Портрет Шевченка», «Козака несуть», «Початок». Автор книги «Алла Горська. Червона тінь калини. Листи. Спогади. Статті».
«Все можна взяти в чужинця, окрім віри. Віра, взята у чужинця, губить» (Опанас Заливаха)
Розгорнути