chrome firefox opera safari iexplorer

Визначено претендентів 2011 на Шевченківську премію

06 січня 2012 о 11:29

Комітет з Національної премії України імена Тараса Шевченка оприлюднив список претендентів на здобуття цьогорічної найпрестижнішої нагороди нашої держави у галузі культури.

До Комітету надійшло 30 подань, а до третього заключного туру дійшли 15 претендентів.

Отож, серед цьогорічних претендентів найбільше у номінації «Література». Серед них – Юрій Буряк за книгу поезій «Коло навколо», Валерій Гужва за поетичні збірки «Вежа» та «Порцеляновий янгол», Мирослав Дочинець за за роман «Вічник. Сповідь на перевалі духу», Петро Мідянка за книгу поезій «Луйтра в небі», Любов Проць за збірку поезій «Група крові», Володимир Рутківський за історичну трилогію для дітей «Джури» та Геннадій Щіпковський за трилогію «Товтри». Про це повідомляє кореспондент ЗІКу.

Серед мистецтвознавців – Тетяна Кара-Васильєва із книгою «Історія української вишивки», Дмитро Степовик із виданням «Історія української ікони Х – ХХ століть» та Богдан Тимків із виданням «Мистецтво України та діаспори: дереворізьба сакральна й ужиткова».

У категорії музика – Михайло Хай – автор книги «Музично-інструментальна культура українців», композитор Віктор Степурко та диригент Ігор Пилатюк.

Серед художників – Петро Печорний із серією декоративних тарелей за мотивами творів Шевченка та Анатолій Криволап із циклом живописних творів «Український мотив».

Ім’я лауреатів Шевченківської премії назвуть традиційно у день народження Тараса Шевченка.

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути