chrome firefox opera safari iexplorer

Мовна політика в оцінках українських громадян (березень 2010)

19 вересня 2010 о 18:04

«Українське демократичне коло» на замовлення Інституту політики 18–24 березня 2010 року провело всеукраїнське опитування. Вибіркова сукупність репрезентує доросле населення України й охоплює всі регіони країни. За місцем проживання опитано 1200 респондентів віком від 18 років і старше. Статистична похибка вибірки без урахування дизайн-ефекту з вірогідністю 0,95 не перевищує ±2,9%.
 
Відносна більшість громадян (41,5%) вважає, що мовне питання, зокрема, статус російської мови, взагалі не актуальне – кожен говорить тією мовою, якою хоче, і зараз є багато важливіших проблем. При цьому 20,5% дотримується думки, що мовне питання – це невідкладна проблема, яка потребує негайного розв’язання; 35,3% – мовне питання потребує свого розв’язання, але з цим можна почекати (2,7% не визначились).
 
Якщо в листопаді 2009 року найбільше мовним питанням переймались на Сході, то зараз – на Заході України. Так, якщо у листопаді кількість тих, хто вважає, що мовне питання – це невідкладна проблема, що потребує негайного розв’язання, на Сході України було 27,9%, то у березні ця частка зменшилась до 15,3%. Водночас, на Заході країни ця частка зросла з 14,1% (у листопаді) до 32,7% (у березні), що може свідчити про зростання побоювань про те, що нова влада може докорінним чином змінити правові підходи до мовного питання.
 
Відносна більшість (43,8%) вважає, що змінювати статус російської мови не треба – хай усе залишається як зараз: українська мова – єдина державна, російська – має гарантії вільного розвитку. При цьому на думку 32,3% опитаних треба, щоб і російська, і українська мови були державними в усій країні: 22,3% – українська мова – єдина державна, а у регіонах компактного проживання росіян російська мова може бути визнана офіційною (1,6% не змогли визначитись).

* Детальніше на сайті http://polityka.in.ua

19 листопада

Інші дати
День працівників гідрометеорологічної служби
Державна гідрометеорологічна служба, яка функціонує у складі Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, відіграє ключову роль в отриманні даних про поточні та очікувані гідрометеорологічні умови, сучасний клімат, його можливі коливання та зміни в майбутньому, прогнозування та попередження стихійних гідрометеорологічних явищ.
Розгорнути
День скловиробника
Професійне свято працівників скляної промисловості не випадково збігається з днем народження видатного російського вченого М. В. Ломоносова. Михайло Ломоносов був творцем хімічного виробництва глазурі, скла, порцеляни. Розробив технологію і рецептуру кольорового скла, які він використовував для створення мозаїчних картин. Винайшов порцелянову масу.
Розгорнути
День пам’яті Петра Дорошенка
(1627, м. Чигирин, Черкаська область – 1698) – визначний український державний, політичний та військовий діяч, гетьман України (1665 – 1676). Провів ряд важливих реформ, створив постійне 20-тисячне військо, встановив на українському кордоні нову митну лінію і почав карбувати власну монету. Стратегічною метою всієї внутрішньої і зовнішньої політики - було об'єднання під своєю владою Лівобережної і Правобережної України.
Розгорнути
Народлася Катря Гриневичева
(Катерина Василівна Гриневич; 1875, м.Винники, Львівська область - 1947) – українська письменниця, громадська діячка. Автор збірки новел «Непоборні», повістей «Шоломи в сонці» та «Шестикрилець». Померла 25 грудня 1947 р. в Німеччині, у Берхтесґадені, Баварія, похована там же.
Розгорнути