chrome firefox opera safari iexplorer

Техніка чемпіона від козаків-характерників

29 жовтня 2010 о 20:14

Відродити втрачений різновид козацького бігу, який просто переверне спортивні методики і результати. За це взявся львівський неодноразовий рекордсмен Костянтин Стасюк.

Він 20 років по крихтах збирав і випробовував на собі знання наших пращурів. І тепер дасть фори у витривалості будь-якому спортсмену-чемпіону. А все завдяки так званому “плутаному бігові”, який використовували козаки-характерники, щоб збити з пантелику ворога.

Їхня хода була настільки легкою, що навіть прим’ята трава під ногами швидко випростовувавсь. Бо робота опорно-рухового апарату тут кардинально інша. Під час звичайного бігу хребет стискається, а з таким — людина навпаки, ніби виростає. Більш того вона стає легкою, а її рухи вправними і точними.

Ніндзя оволоділи схожою технікою, але вже після козаків-характерників, наполягає герой. Він готовий цьому учити. І якби розкрутити цю техніку на рівні державному, каже, та й запустити у великий спорт, Україна б запросто домінувала у світі по досягненнях.

Костянтин Стасюк, характерник-реабілітолог: “Основой всему, конечно, является техника движения. То есть, движение – это жизнь, но я добавляю – исключительно правильная форма движения – это жизнь. Так, как люди ходят, лучше бы не ходили вообще. Потому что надо уметь правильно ходить, двигаться, правильно держать позвоночник, все играет роль. Человек – это биомашина, которая должна работать, как автомобиль, исключительно правильно”.

Володимир Пилат, президент Міжнародної Федерації бойового гопака: “Його вигідно використовувати і в змаганнях по різних бойових мистецтвах, у тому числі це той же бойовий гопак. І, звичайно, що воно б дало дуже великий успіх нашим футболістам. Якщо б вони це почали вивчати, їхній ресурс був би набагато вищим. Тобто, не було б навіть видно, що вони в кінці другого тайму втомлені”.

31 березня

Інші дати
Микола Бокаріус
1869 – український вчений, один із засновників судової медицини. Першому в Україні було присвоєно звання заслуженого професора (1925). Єдиний в Україні Харківський науково-дослідний інститут судової експертизи носить ім’я його засновника – професора М.С. Бокаріуса.
Розгорнути
Борис Срезневський
1857 – російський і український метеоролог і кліматолог, професор, організатор метеорологічної служби в Україні, директор Київської метеорологічної обсерваторії.
Розгорнути
Корній Чуковський (Микола Корнейчуков)
(1882, м. Санкт-Петербург, Росія - 1969) – російський письменник, перекладач і літературознавець українського походження. Перекладач українських поетів (збірка «Молода Україна»), упорядник кількох видань російських перекладів Тараса Шевченка, автор нарису «Шевченко» (1911). Автор славнозвісних творів для дітей «Айболит», «Мойдодир», «Муха-Цокотуха» та ін.
«Поразительнее всего то, что широкие читательские массы России угадывали гениальность Шевченко даже сквозь плохие переводы, даже несмотря на цензурные бреши. Они так жадно хотели узнать, изучить его твор¬чество, в котором чувствовали столько родного, что требовали и требуют все новых изданий его «Кобзаря» в переводе на русский язык.» (Корній Чуковський).
Розгорнути
Народився Микола Міхновський
(1873, с.Турівка Полтавська область – 1924) – український політичний та громадський діяч, правник, публіцист, ідеолог державної самостійності України, автор славнозвісної брошури «Самостійна Україна».
«І нехай кожний з нас пам'ятає, що коли він бореться за народ, то мусить дбати за ввесь народ, щоб цілий народ не загинув через його необачність. Вперед ! Бо нам ні на кого надіятися і нічого озиратися назад». (Микола Міхновський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...