chrome firefox opera safari iexplorer

Техніка чемпіона від козаків-характерників

29 жовтня 2010 о 20:14

Відродити втрачений різновид козацького бігу, який просто переверне спортивні методики і результати. За це взявся львівський неодноразовий рекордсмен Костянтин Стасюк.

Він 20 років по крихтах збирав і випробовував на собі знання наших пращурів. І тепер дасть фори у витривалості будь-якому спортсмену-чемпіону. А все завдяки так званому “плутаному бігові”, який використовували козаки-характерники, щоб збити з пантелику ворога.

Їхня хода була настільки легкою, що навіть прим’ята трава під ногами швидко випростовувавсь. Бо робота опорно-рухового апарату тут кардинально інша. Під час звичайного бігу хребет стискається, а з таким — людина навпаки, ніби виростає. Більш того вона стає легкою, а її рухи вправними і точними.

Ніндзя оволоділи схожою технікою, але вже після козаків-характерників, наполягає герой. Він готовий цьому учити. І якби розкрутити цю техніку на рівні державному, каже, та й запустити у великий спорт, Україна б запросто домінувала у світі по досягненнях.

Костянтин Стасюк, характерник-реабілітолог: “Основой всему, конечно, является техника движения. То есть, движение – это жизнь, но я добавляю – исключительно правильная форма движения – это жизнь. Так, как люди ходят, лучше бы не ходили вообще. Потому что надо уметь правильно ходить, двигаться, правильно держать позвоночник, все играет роль. Человек – это биомашина, которая должна работать, как автомобиль, исключительно правильно”.

Володимир Пилат, президент Міжнародної Федерації бойового гопака: “Його вигідно використовувати і в змаганнях по різних бойових мистецтвах, у тому числі це той же бойовий гопак. І, звичайно, що воно б дало дуже великий успіх нашим футболістам. Якщо б вони це почали вивчати, їхній ресурс був би набагато вищим. Тобто, не було б навіть видно, що вони в кінці другого тайму втомлені”.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути