chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві з’явиться новий пам’ятник

03 листопада 2010 о 00:56

Комісія з питань найменувань та пам'ятних знаків Київської міськдержадміністрації підтримала ініціативу Міністерства закордонних справ України про встановлення пам'ятника Св. Клименту Охридському.

Про це повідомив депутат Київради, голова постійної комісії з питань культури і член комісії КМДА з питань найменувань та пам'ятних знаків Олександр Бригинець.

«Встановлення пам'ятника планується на одній із площ поблизу Михайлівського Золотоверхого. Безумовно, його ім'я, шановане в багатьох країнах, має бути відзначено і в Києві, наприклад, його ім'ям названо Софійський державний університет в Болгарії і найбільший храм Македонії – в Скоп'є», — зазначив Бригинець.

Крім того, за інформацією депутата, комісія з перейменування вулиць на своєму засіданні розглянула пропозицію про перейменування вулиці Симона Петлюри (колишня вулиця Комінтерну) у вулицю Безаківську.

«Ініціаторам перейменування було одностайно відмовлено, оскільки вулицю ім'ям одного з лідерів УНР названо відповідно до указу Президента, і перейменування повністю відповідало встановленій законом процедурі», — пояснив Бригинець.

Він звернув увагу, що до складу комісії з питань найменувань та пам'ятних знаків КМДА входить 26 фахівців у сфері історії, культури, мовознавства, києвознавства. Очолює комісію один із заступників голови КМДА. Комісія не проводила засідання понад півроку у зв'язку з переформатуванням київської міської влади.

Довідка
Климент Охридський – (бл.840-916), слов’янський просвітник, один із засновників давньої болгарської літератури. Як ученик та найближчий соратник Кирила та Мефодія, брав участь разом із ними в Моравській місій (863 р.). Після вигнання з Моравії німецьким духовенством, опинився у Болгарії. Створив в м. Охрид літературну школу, що займалася перекладами, підготував просвітників з духовенства, навчив письму близько 3500 осіб. Був першим слов’янським єпископом у Велиці. Климент – автор багатьох повчальних та похвальних слів, церковних пісень, житій тощо.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути