chrome firefox opera safari iexplorer

Рано чи пізно з паперовою газетою прощатимуться в усіх країнах, – експерт

19 грудня 2010 о 22:42

Раніше чи пізніше з паперовою газетою прощатимуться в усіх країнах. Так колись розпрощалися з пергаментом під натиском дешевшого і практичного паперу. Йдеться не про смерть, а скоріше перехід в іншу форму – легкий комп’ютер-планшет чи електронний папір. Хоча для колекціонерів чи багатих людей пошта завжди доставить ексклюзивну паперову версію. Про це сказав директор Інституту екології масової інформації Борис Потятиник під час модуля сертифікатної програми з філософії в Українському католицькому університеті «Еліти та суспільне служіння».

Говорячи про українську особливість цього процесу він підкреслив: «Ми прощаємося з тим, чого насправді ніколи не мали. Тобто, ми прощаємося із самою ідеєю щоденної елітної газети світового рівня. А точніше, з добрим наміром її створити».

«Інтернет, постачаючи новини та експрес-аналіз подій, виконує роботу, яка впродовж століть залишалася справою щоденних газет, – сказав Борис Потятиник. Частина щоденних газет переходить на систему „електронні будні – паперові вихідні“. Задовольняючи щоденні потреби аудиторії онлайновими версіями, на суботу-неділю готують спеціальний друкований випуск».

На думку Потятиника, газетяреві складно відповісти ствердно на питання, чи зможе інтернет-ресурс замінити справжню щоденну паперову газету. «Єдине, що може втішити в цій ситуації – це роздуми про змінність і плинність носіїв, на яких ми залишаємо свої поточні розмірковування. Від глиняних чи воскованих табличок до моніторів потративних комп’ютерів», – сказав він.

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути