chrome firefox opera safari iexplorer

25 січня: це цікаво знати

25 січня 2011 о 00:01

Зроби сьогодні те, що збираєшся зробити завтра; скажи завтра те, що хочеш сказати сьогодні.
Казимеж Тетмайєр

25 січня за григоріанським календарем 25 день року. До кінця року залишається 340 днів.

За церковним календарем 25 січня вшановують мученицю Тетяну, святителя Саву, преподобного Мартиніана, мученика Мертія, мученика Петра, преподобну Євпраксію та ікони Божої Матері «Акафістна» і «Млекоживителька».

У народі 25-того січня вітають жінок на ім’я Тетяна. Походження цього свята має декілька версій, і однією з них є історія про великомученицю на честь, якої і відзначається Тетянин день. Ім’я Тетяна з латинської перекладається, як володарка. І відповідаючи своєму імені, Тетяни здебільшого є людьми цілеспрямованими, справедливими та вірними своєму слову. Всім Тетянам у День вшанування їхнього Ангела варто посповідатися та причаститися.

За народним повір’ям, якщо у Тетянин день вигляне сонце, то рано прилетять птахи з вирію, а якщо сніжно, то дощитиме влітку.

Іменинники 25 січня:
Тетяни, Галактіони, Евпраксії, Мартиніани, Мертії, Петри. Сави.

25 січня народились:
1872 — Микола Скрипник, український політичний і державний діяч;
1883 — Дмитро Григорович, український авіаконструктор, творець першого гідроплану.

Події 25 січня:
1965 — Йосип Сліпий, який відсидів 18 років у радянських таборах, обраний у Ватикані кардиналом і головою Української греко-католицької церкви

25 січня святкують:
День студентства (Тетянин день)

Це цікаво знати

  • За 35 років Моцарт написав понад 600 музичних творів, однак коли він помер, у вдови не було грошей навіть на окреме місце на кладовищі.
  • Вінсент Ван Гог за життя продав лише одну свою картину і помер у злиднях.
  • Ганс Христіан Андерсен не міг грамотно написати жодного слова.

Підготувала Аліна Астахова, «Рідна країна»

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути