chrome firefox opera safari iexplorer

Митниця передала Національній бібліотеці старовинні нотні видання

01 січня 2011 о 10:52

Співробітники Чернігівської митниці передали Національній бібліотеці України ім. В.І.Вернадського 25 старовинних нотних видань.

Як повідомили у прес-службі митниці, нотні видання початку XX століття були затримані митниками і прикордонниками на українсько-білоруському кордоні у пункті пропуску «Нові Яриловичі» у квітні 2010 року.

Громадянин України намагався вивезти нотні видання без відповідних документів.
Майже усі ноти, серед яких «Вальси Р.Бергера», «F.Chopin. Pianoforte-werke. Walzer», «Nouve lle danse de Salon. Valse», «Souis XV», «К.Т. Брумлер. Етюди», «Ala Bascule. Valse», «Carl Faust. Theresen-walzer» та інші, вийшли друком у видавництві «Леон Идзиковский» – найстарішій і найпотужнішій у Російській імперії приватній нотновидавничій фірмі. Частина нотних видань мають штампи бібліотеки Леона Ідзіковського та автографи.

Співробітники митниці порушили відносно громадянина адміністративну справу, яку передали до суду. Новозаводський районний суд Чернігова прийняв рішення про конфіскацію нотних видань на користь держави. 

Після цього Міжвідомча рада з питань вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей вирішила передати вилучені предмети до Національної бібліотеки імені Вернадського.

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...