chrome firefox opera safari iexplorer

На Черкащині закривають лікарню для 10 тисяч людей

31 січня 2011 о 23:04

Чиновникам забракло коштів утримувати Цибулівську дільничну лікарню на Черкащині і вони вирішили закрити заклад, який обслуговує 10 тисяч селян з 14 навколишніх сіл.

Лікарня в селі Цибулів працювала безперервно понад 100 років, навіть під час німецької окупації.

Однак зараз вона може стати жертвою нинішнього реформування медичної галузі, в концепцію якого існування дільничних лікарень не вписується. Стаціонар планують перенести в райцентр, а у Цибулеві залишити тільки амбулаторію.

«Уже доведено, що скорочення іде на половину, а це означає, що лікарня закривається», — повідомив селищний голова Володимир Кучеренко.

Селянам така реформа виявилася не до вподоби. Делегації з 14 навколишніх сіл з'їхалися на збори, аби розробити план порятунку лікарні. Запросили і власне реформаторів — районне керівництво. Після трьох годин палких дискусій усі залишилися при своєму. Переконати владу зберегти лікарню у делегатів не вийшло.

Відтак, селяни вирішили утримувати її за власний рахунок. Уже порахували, що для цього треба збирати щомісяця по 60 гривень з двору.

2 лютого

Інші дати
Народився Євген Гребінка
(1812, с. Убіжище, тепер с. Мар'янівка Полтавської обл. – 1848) - письменника, педагога, видавця, автора збірки байок "Малороссийские приказки", комедії "Не в свои сани не садись", роману "Чайковський", низки оповідань, багатьох пісень та романсів (зокрема "Українська мелодія", "Очи черные"). Брав активну участь в організації викупу Т. Шевченка з кріпацтва, допомагав у виданні "Кобразя". Видав альманах "Ластівка".
«Давно хтось сказав, що українською мовою можна писати лише саме кумедне, смішне... Досить прочитати історію Малоросії, придивитися до характерів її героїв, прислухатися до її пісень, де ремство душі виливається в таких жалібних звуках, як пісня степової чайки, як стогін матері над могилою сина, і ви думаєте: невже народ з таким залізним характером, з такими глибокими почуттями може лише сміятися?» (Є.Гребінка)
Розгорнути
Народився Іван Пулюй
(1845, с. Гриймалів Тернопільська область – 1918) – видатний український фізик і електротехнік, організатор науки, громадський діяч. Автор праць з катодного випромінювання та катодних Х-променів, які відкрив за 3 роки до Рентгена. Першим у світі зробив «рентгенівський» знімок скелета.
Розгорнути
Народився Валер'ян Підмогильний
(1901—1937) — український письменник і перекладач. Автор роману «Місто».
«Найгірша помилка — уважати неминуче за доцільне». (Валер»ян Підмогильний)
Розгорнути
Народився Василь Литвиненко
(1899, м. Саратов, Росія - 1966) - український балетмейстр і співак. Постановник  першого українського балету ("Пан Каньовський").
Розгорнути
Юхима зимового
Лютневі прикмети - хурделиці та замети
Розгорнути

Новини Дивитися всі