chrome firefox opera safari iexplorer

Скільки коштують почесні звання в Україні?

30 січня 2011 о 01:05

Чиновники з Адміністрації Президента торгують високими званнями ще з часів президентства Леоніда Кучми, заявив народний депутат Андрій Сенченко.

За його даними, директор нафтобази у Криму заплатив за звання Героя України 5 мільйонів доларів. Журналісти проекту «ТСН. Гроші» розшукали героя – ним виявися чинний міський голова Феодосії Олександр Бартенев, який у списку заможних кримчан посідає передостанне місце з капіталом у 44 мільйони доларів.

Сам Бартенев категорично заперечив, що платив якісь гроші за звання, хоча загалом таку торгівлю вважає цілком можливою. «Я думаю, є кому платити з тих, хто хоче стати Героєм України. І у Верховній раді, і всюди», — сказав він. Утім, своє звання, наполягає чиновник, він отримав за «особливі заслуги в розвитку енергетики» — у 2004 році отримав у спадок гору іржавого заліза і зробив з нього зразкову нафтобазу.

І все ж таки ТСН знайшла «головний прейскурант країни» на військові та почесні звання. Офіцер однієї з українських спецслужб відмовився говорити навіть спиною до камери, але прейскурант показав.

Так, два роки тому звання заслуженого артиста коштувало 5000 доларів. Народного – 7 тисяч. Тепер ціни зросли — щоб отримати заслуженого треба викласти 7000. Народного – 10000. Сума може змінюватися в залежності від зв'язків номінанта та його позицій у професійному середовищі.

У системі МВС отримати генеральське звання коштує від 100 до 200 тисяч доларів. У СБУ — дешевше — від 50 до 100 тисяч.

Також продаються посади. Місце голови обласного відділу СБУ коштує від 1 до 3 мільйонів доларів у залежності від області. Наприклад, за керівництво на Київщині можна віддати і до 5 мільйонів. Вважається, що новоспечений керівник ці гроші «відіб'є».

Відео сюжету можна переглянути тут: http://tsn.ua

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути