Головне управління освіти і науки КМДА спільно з райуправліннями опрацьовує питання відновлення військово-патріотичної гри «Зірниця» у Києві. Таким чином, влада посилюватиме патріотичне виховання молоді, йдеться у розпорядженні КМДА щодо відзначення 70-ї річниці початку Великої Вітчизняної війни.
За словами заступника голови КМДА Леонід Новохатька, з цією ж метою у навчальних закладах міста щорічно проводяться уроки пам'яті, зустрічі з ветеранами.
Цього року учням запропонують написати сімейний літопис або створити фотолітопис про участь своїх родичів у захисті вітчизни.
Традиційно проводитиметься міська естафета пам'яті «Вони захищали батьківщину».
Кращі дитячі художні колективи виступатимуть зі святковими концертами для ветеранів, допомагатимуть в облаштуванні монументів, пам'ятників, для школярів проводитимуть автобусні екскурсії за програмою «Київ — місто-герой», повідомили у прес-службі мерії.
Також передбачена робота «тимурівських» і волонтерських загонів учнівської молоді. Юні кияни відвідуватимуть з вітаннями ветеранів війни вдома, у лікарнях, санаторіях, допомагатимуть їм по господарству.
«Столична влада сприятиме діяльності молодіжних організацій військово-патріотичного спрямування, продовжить практику присвоєння середнім навчальних закладам імен героїв Великої Вітчизняної війни», повідомили в мерії.
«Зірниця» — піонерська військово-спортивна гра у СРСР. Вона становила собою імітацію бойових дій, схожу на військові навчання.
У ході гри піонери ділилися на команди й змагалися в різних військово-прикладних видах спорту з ігровими елементами.
Гра була частиною системи початкового вишколу школярів у Радянському союзі.