chrome firefox opera safari iexplorer

Година «лiкування» від Інтернет-залежності коштує 150-300 грн

15 лютого 2011 о 23:51

За статистикою, кiлькiсть Інтернет-залежних у свiтi становить близько 10% усiх користувачiв.

Враховуючи те, що кожен п'ятий українець у вiцi 15 рокiв i старший щодня послуговується всесвiтньою павутиною, вiд цiєї хвороби можуть потерпати близько мiльйона наших спiввiтчизникiв.

Українцi дедалi частiше звертаються до психологiв, аби ті допомогли їм повернутись у реальне життя. У Києвi з'явились центри, якi подають таку допомогу...

— Найчастiше до нас звертаються батьки пiдлiткiв, — каже керiвник Центру практичної психологiї, психотерапiї та психiатрiї Євген Воронков. — Симптоми цiєї хвороби дуже простi: якщо дитина починає менше спiлкуватись iз друзями та рiдними, вiддаючи перевагу iнтернет-iграм, це вже перший дзвiночок. А коли втрачає цiкавiть до реального життя, мовляв, я туди не пiду, цього не зроблю, бо в iнтернетi (наприклад, в «Однокласниках» чи «Вконтактi») на мене чекають друзi, це вже свiдчить про те, що їй потрiбне лiкування.

— Але однi «сидять» в Інтернетi, граючи в iгри, а iншi годинами можуть переглядати стрiчки новин...

— Є кiлька пiдвидiв Інтернет-залежностi, примiром, сексуальна — якщо
людина цiкавиться еротикою та порносайтами, та iгроманiя — якщо не може й дня прожити без улюблених забавок i занурення у соцмережу.

Найважче лiкувати iгроманiв. Саме вони, як правило, не визнають своєї iнтернет-залежностi, вважаючи iгри найпростiшим способом втечi вiд життєвих проблем... Найчастiше до нас звертаються батьки школярiв, а також особи вiком до 50 рокiв, якi усвiдомлюють усю серйознiсть проблеми. А от пенсiонери поки що не приходили.

— Якою є методика лiкування Інтернет-залежних?

— Вилiкувати таких людей можна лише психотерапiєю. Одним вистачає кiлька сеансiв, а iншим i 50-ти годин буде замало. В моїй практицi були випадки, коли ми лiкували хворого понад 90 годин, але це не межа. Для мене, як для лiкаря, головне, аби людина зрозумiла, що вона потребує лiкування.

Найважче працювати з пiдлiтками, якi постiйно перебувають серед
однолiткiв, що мають такi ж захоплення, та нiхто з них не усвiдомлює небезпеки цiєї хвороби. Адже через якийсь час людина зi слабкою психiкою може покинути через Інтернет-залежнiсть не лише навчання, але й роботу, втратити усiх своїх друзiв!

— А скiльки коштує один сеанс?

— Усе залежить вiд проблеми. Цiна коливається вiд 150 до 300 гривень. Та, думаю, з часом вартiсть лiкування пiдвищиться, адже Інтернет-залежних людей в Українi з кожним роком стає дедалi бiльше.

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути