Республіканський комітет Криму з міжнаціональних відносин розробляє концепцію тримовного навчання у школах регіону.
Про це повідомили у прес-службі Ради міністрів Криму з посиланням на голову Рескомнац Едуарда Дудакова.
За його словами, найближчим часом питання освіти рідною мовою в Криму перебуватиме під пильною увагою як міжнародних, так і громадських організацій.
«Реалізація мовної політики в Криму дозволить зняти напругу й досягти міжнаціональної згоди в поліетнічному регіоні. Взаємовплив культур дуже позитивно позначається на розвитку регіону й лише збагачує культури», — акцентував голова комітету.
В 2010/2011 навчальному році в Криму функціонує 7 шкіл із українською мовою навчання, 333 — із російською мовою навчання, 15 — із кримськотатарською мовою навчання, 188 — із двома мовами навчання й 39 — із трьома мовами навчання.
Крім того, вивчення рідної мови організовано в загальноосвітніх закладах і на базі національно-культурних товариств: вірменська мова, болгарська мова, іврит, німецька мова, корейська мова, естонська мова, новогрецька мова, турецька мова.
Е.Дудаков також заявив, що існуюча законодавча база про мови й національні меншини була прийнята ще в 1990-х роках, що не дозволяє належним чином регламентувати питання в даній сфері. «Чинні нормативно-правові акти вимагають змін і корегування», — сказано в повідомленні.
Крім цього, не вистачає кваліфікованих педагогічних кадрів для викладання кримськотатарською мовою будь-якого шкільного предмету, а також термінологічних словників, навчально-методичної літератури.