chrome firefox opera safari iexplorer

Як влада «кидає» молодих журналістів

25 лютого 2011 о 11:02

16 вересня 2009 року Міністерством України у справах сім‘ї, молоді та спорту серед представників центральних та регіональних засобів масової інформації, які працюють над висвітленням перспектив розвитку молодіжної політики в державі, було оголошено конкурс «Молодь – майбутнє України».

5 серпня 2010 року конкурс було успішно звершено і визначено переможців. За результатами оцінки конкурсних робіт у 5 номінаціях переможцями були визнані четверо журналістів. В одній з номінацій перемогу розділили двоє учасників, а у трьох номінаціях взагалі найкращою виявилася одна й та сама учасниця.

Відповідно до п.6.3 Положення про проведення щорічного конкурсу серед представників засобів масової інформації «Молодь – майбутнє України», затвердженого наказом Міністерства України у справах сім‘ї, молоді та спорту №2367 від 03.07.2009 року, переможців конкурсу Мінсім‘ямолодьспорт планувало відзначити грошовими преміями, дипломами та спеціальними призами.

Проте нагородження переможців відкладалося наступні п‘ять місяців, а 31 грудня 2010 року результати зазначеного конкурсу були взагалі скасовані. 

Підстава — наказ Мінсім‘ямолодьспорт №4735, відповідно до якого Міністерство юстиції України, перевіряючи накази Мінсім‘ямолодьспорту, знайшло «….невідповідність Положення про проведенні щорічного конкурсу серед представників ЗМІ «Молодь – майбутнє України» законодавству України та наявність у документі норм, що зачіпають права й законні інтереси громадян».

Таким чином конкурс, який мав на меті «…стимулювати у мас-медіа інтерес до питань реалізації молодіжної політики, пошуку талановитих журналістів і залучення їх до співпраці з Міністерством…» виявився імітацією активної роботи, з одного боку, і дарма витраченим часом з боку журналістів.

Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко направив депутатський запит Прем’єр-міністру України з проханням розглянути дані факти, дати їм відповідну оцінку та забезпечити реалізацію прав представників ЗМІ на отримання належної винагороди.

«Рідна країна»

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути