chrome firefox opera safari iexplorer

Перебудову Михайлівської церкви XVII ст. у Переяславі зупинено

10 березня 2011 о 10:58

У відповідь на звернення Заступника Голови Верховної Ради України Миколи Томенка стосовно зведення надбудови до пам’ятки архітектури Свято-Михайлівської церкви, що знаходиться у Національному історико-етнографічному заповіднику «Переяслав», Міністерство культури і туризму України поінформувало, що заповіднику видано припис з вимогою негайного припинення будь-яких будівельних робіт на будівлі пам'ятки архітектури і містобудування національного значення — Михайлівській церкві.

Окрім того, на сьогоднішній день створюється робоча група з перевірки факту проведення несанкціонованих будівельних робіт на будівлі Михайлівської церкви та забезпечення вирішення зазначеного питання відповідно до вимог законодавства про охорону культурної спадщини.

Нагадаємо, що унікальна пам’ятка архітектури загальнодержавного значення — Михайлівська церква XVII ст., яка не має аналогів в українській архітектурі, входить до складу заповідника «Переяслав». З 1959 року у будівлі цієї церкви розміщувався Музей українського одягу Середньої Наддніпрянщини.

Задовольняючи звернення релігійної громади, наказом Міністерства культури і туризму України від 1 квітня 2010 року будівля Михайлівської церкви передана у спільне користування заповідника та церковної громади Московського патріархату.

З метою забезпечення збереження цієї пам’ятки, її монументального живопису та декоративного оздоблення, інших історико-культурних цінностей, які знаходять в цій споруді, передбачався особливий режим її використання.

Проте, нещодавно було розпочато незаконне зведення надбудови до визначної пам’ятки архітектури національного значення, що є грубим та неприпустимим порушенням особливого охоронного режиму культурної спадщини.

 

«Рідна країна»

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути