chrome firefox opera safari iexplorer

За несплачений ДАІ штраф можуть відібрати квартиру?

16 березня 2011 о 17:44

З 9 березня 2011 року набув чинності закон «Про виконавче провадження», за яким за несплату штрафу ДАІ навіть у 255 гривень можна позбутися побутової техніки, машини чи квартири.

«Уявімо ситуацію, що вам виписали мінімальний штраф 255 гривень, але платити ви не збираєтеся. Через 15 днів ця сума зросте удвічі. Через 3 місяці вас почнуть шукати виконавці. Коли знайдуть — випишуть додатковий штраф 340 гривень, який через 7 днів збільшиться удвічі. У підсумку мінімальний штраф зросте до 1309 гривень», — розповів Володимир Караваєв, автор бестселера «Аргументи Караваєва проти штрафів ДАІ», виданню «Комсомольська правда в Україні».

Далі, за словами експерта, можна чекати в гості виконавчу службу. Інспектор може описувати майно неплатника за ринковою вартістю, може залучити і суб'єкта оціночної діяльності.

«Вам нічого не залишиться, як визначитися з майном, яке піде на розпродаж для покриття вашого боргу. Якщо загальна сума боргів не перевищує 2550 гривень, виконавець зазіхне на побутову техніку, електроніку, шуби тощо. А тим, хто накопичив більше боргів, доведеться продавати свої речі на публічних торгах (аукціонах). І закон чітко визначає перелік такого майна: нерухомість, транспортні засоби, повітряні, морські та річкові судна», — наголосив Караваєв.

Він зауважив, що межу в 2550 гривень можна перетнути, скоївши всього лише на одне порушення. Наприклад, якщо не сплатити протокол зі штрафом у 850 гривень, новий механізм збільшить його мало не втричі.

Як раніше повідомлялося, у законі «Про виконавче провадження» також значно розширюються права виконавчих служб щодо боржників банків. Українців, які прострочили кредитні платежі, можуть виселяти з квартири і забороняти їм виїзд за кордон.

Детальніше із законом «Про виконавче провадження» можна ознайомитися тут.

23 грудня

Інші дати
Народився Степан Тимошенко
(1878, с.Шпотівка, Сумська область – 1972) – український вчений у галузі механіки. Автор фундаментальних праць з теорії опору матеріалів, теорії пружності та коливань. Один із організаторів і перших академіків Української академії наук. Основоположник школи прикладної механіки в США.
Розгорнути