chrome firefox opera safari iexplorer

Дніпропетровську картину Рембрандта відправлять на експертизу

13 квітня 2011 о 21:01

Дніпропетровський художній музей може стати єдиним в Україні, де зберігають оригінал Рембрандта. Інтрига навколо «Жіночого портрета» тримається вже кілька років.

Щоб довести авторство відомого голландця, картина має пройти низку експертиз. Сьогодні безкоштовну ідентифікацію роботи погодився виконати лише Санкт-Петербузький «Ермітаж». Але, щоб довезти туди «Жіночий портрет» дніпропетровським музейникам треба зібрати кругленьку суму.

«Жіночий портрет невідомої» у Дніпропетровський художній музей потрапив наприкінці шістдесятих. Тоді забруднене полотно приніс невідомий чоловік і попросив за нього 30 карбованців. Те, що робота унікальна, музейники зрозуміли лише після реставрації, коли помітили на ній характерні риси голландської школи живопису.

Тетяна Шапаренко, директор Дніпропетровського художнього музею: «Это техника исполнения работы, это подача светотени, которая была характерна для великого голландца... Ну и сам образ женщины, которая изображена, очень характерна для тех работ».

Нагода довести, що саме Рембрандт ван Рейн розписався у верхньому куті картини – з’явилася тільки тепер. Лабораторія російського «Ермітажу» погодилася на безкоштовну експертизу.

Тетяна Шапаренко, директор Дніпропетровського художнього музею: «Берется на пробу красочный слой, проводиться инфракрасное облучение, спектральный аналіз».

Транспортуванням творів мистецтва і раритетів в Україні займається лише одна компанія. І задоволення це — не з дешевих. Для кожного експонату насамперед виготовляють спеціальну скриньку, а потім везуть його у фургоні, де підтримують відповідну вологість і температуру.

Світлана Мельник, директор спеціалізованої компанії з транспортування витворів мистецтва: «Ящик тоже с климатическим контролем, он может держать температуру какое-то время. В то время, когда картина перемещается из музея до автомобиля, и пока автомобиль приобретет необходимую температуру. Мы пользуемся услугами госохраны, фирмы, которая имеет разрешение на ношение оружия. И машина охраны сопровождает нашу. То есть, это наряд из 4 человек».

Транспортування «Жіночого портрета» до Ермітажу коштує 55 тисяч гривень. Для музейників — ця сума непідйомна. Але гроші вже пообіцяла дати обласна влада.

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути