chrome firefox opera safari iexplorer

Україна може задарма отримати першу картину Пікассо

30 січня 2013 о 13:11

Україна може отримати першу картину Пабло Пікассо. Ліногравюру найдорожчого у світі художника вилучили на Волині під час спроби незаконно перевезти її через українсько-польський кордон, повідомляє кореспондент ТСН. 

Копія твору відомого іспанця «Жінка в кольє» датована 1962-м роком, і містить підпис автора. Найімовірніше, картина залишиться в Україні. Щойно водій вантажівки перетнув кордон, як зрозумів, що в Україні його з нетерпінням чекають. Прикордонники відразу доправили чоловіка на огляд, бо були поінформовані про можливе незаконне перевезення картин.

«В кабіні у спальнику, загорнуті у папір і плівку, знаходилося всього 6 предметів мистецтва, про 2 з яких водій, нібито, забув», — розповів керівник прес-служби Луцького загону прикордонного контролю Олег Личковський.

Як з'ясувалося згодом, чоловік, так би мовити, «забув» задекларувати якраз найцінніші полотна: оригінальний пейзаж відомого в Європі театрального художника Григорія Пожидаєва і ліногравюру Пабло Пікассо з його автографом.

Оригінальність відбитку картини «Жінка в кольє» засвідчує Сертифікат художнього аукціону в Цюріху. Автентичність твору підтвердила і мистецька експертиза.

«Лінорит в прекрасному збереженні, один з перших відбитків, там дуже такий граційний, дуже віртуозний підпис Пікассо», – переконує мистецтвознавець Зоя Навроцька.

32-річний рівненчанин пояснив, що полотна йому не належать. Він придбав їх на аукціоні в Польщі за дорученням свого роботодавця. Проте, слідчі сумніваються, чи доручив би навіть колекціонер-любитель таку справу професіоналу-далекобійнику.

«Встановлюється, чи справді він придбав їх у Польщі, і друга версія: можливо і картини були викрадені в якійсь європейській приватній колекції», – розповів речник УСБУ у Волинській області Михайло Баранов.

Якщо навіть факт купівлі підтвердиться, твори все одно конфіскують. Україна має шанс отримати у власність першу картину найдорожчого у світі художника. Скільки сьогодні коштують вилучені полотна волинських музейників цікавить не особливо. Для них важлива культурна цінність творів. Тому дуже сподіваються, що мистецькі раритети поповнять колекцію місцевого Художнього музею.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути