«Київводоканал» закликає Верховну Раду не зволікати із введенням обмежень на використання миючих засобів, що містять фосфати. Про це повідомили у прес-службі водоканалу.
Сьогодні цю речовину містять фактично всі пральні порошки та інші засоби, що продаються в Україні.
За словами фахівців, потрапляючи у водойми, фосфати стають добривом для інтенсивного росту синьо-зелених водоростей, тобто сприяють процесу цвітіння.
Кожен грам фосфатних сполук з пральних порошків викликає зростання 5-10 кілограмів синьо-зелених водоростей. А водорості, розкладаючись, виділяють у великих кількостях метан, аміак, сірководень, які знищують все живе у воді.
У «Київводоканалі» наголосили, що з середини 90-х років концентрація фосфатів в стічній воді, яка надходила на очисні споруди Бортницької станції аерації, зросла з 6-8 мг/л до 20-30 мг/л.
«Існуючі очисні споруди Києва були запроектовані та збудовані ще у 50-70-х роках і не розраховувалися на зняття забруднень з такими концентраціями. Отже, повністю забезпечувати очистку стічних вод до нормативних показників з кожним днем все складніше, що призводить до погіршення якості очистки стоків, які скидаються в Дніпро», додали у водоканалі.
У зв'язку з цим, керівництво водоканалу закликає представників влади не зволікати з розробкою заходів для виходу з цієї ситуації, крім того «Київводоканал» просить людей більш свідомо ставитися до вибору побутових миючих засобів та надавати перевагу безфосфатним порошкам.
Варто відзначити, що в країнах ЄС від використання фосфатовмісних миючих засобів відмовилися ще близько десяти років тому. Наявність фосфатів у складі миючих засобів жорстко регламентується на найвищому державному рівні.