chrome firefox opera safari iexplorer

Лікувальну фізкультуру проводитимуть за новими інструкціями

11 травня 2011 о 21:10

Міністерство охорони здоров’я України затвердило нові примірні посадові інструкції лікаря та медичної сестри (інструктора) із лікувальної фізкультури (ЛФК), лікаря зі спортивної медицини та медичної сестри з масажу. Повідомляє прес-служба МОЗ України.

Документ надає вичерпну інформацію про кваліфікаційні характеристики та розрахункові норми витрати часу на виконання різних видів діяльності лікарем та медичною сестрою.

За середньою тривалістю життя Україна посідає одне із останніх місць у Європі, а це основний показник здоров’я населення. Частішають випадки, коли діти не витримують навіть незначних навантажень на уроках фізкультури. Одним із шляхів підвищення життєздатності систем і функцій організму людини та профілактики захворювань є популяризація оздоровчої рухової активності серед населення. На вирішення цих питань спрямована і професійна лікувальна фізкультура (ЛФК). За своїм призначенням ЛФК – це не тільки лікувальна, але і профілактична та реабілітаційна фізкультура.

Згідно з затвердженими посадовими інструкціями, лікарем зі спортивної медицини або із лікувальної фізкультури може працювати фахівець, який має вищу освіту за напрямом підготовки «Медицина» і спеціальністю «Лікувальна справа» і який пройшов інтернатуру та одержав сертифікат лікаря-спеціаліста. Основне завдання лікаря із ЛФК полягає у визначенні комплексу вправ, методик, процедур та їх дозування для пацієнтів, яким призначена така фізкультура.

Враховуючи особливості захворювання та ступінь функціональних порушень, лікар із ЛФК підбирає пацієнтові оздоровчі системи та програми, режими й оздоровчі фізичні тренування у домашніх умовах. Цей лікар контролює уроки фізвиховання у навчальних закладах та тренування у різних секціях та гуртках, в яких самостійно або організовано займаються люди різних вікових груп. Під його керівництвом працює молодший медперсонал – сестра (інструктор) із лікувальної фізкультури та сестра медична з масажу.

Ознайомитись із примірними посадовими інструкціями лікаря та медичної сестри (інструктора) із лікувальної фізкультури (ЛФК), лікаря зі спортивної медицини, медичної сестри з масажу та нормами витрати часу на виконання ними певних видів діяльності можна на офіційному сайті Міністерства охорони здоров’я України.

10 жовтня

Інші дати
Атена Пашко 
1931 – поетеса, громадсько-політична діячка. Автор збірок «На перехрестях», «На вістрі свічки», «Лезо моєї стежки». Голова Спілки українок України (1991–2001), президент Благодійного фонду В’ячеслава Чорновола (з 1999 р.).
Розгорнути
День працівників стандартизації та метрології України
14 жовтня - Всесвітній день стандартів. Саме цього дня 1946 року в Лондоні в приміщенні Інституту цивільних інженерів відкрилася конференція національних організацій по стандартизації. Результатом її роботи стало заснування нової Міжнародної організації по стандартизації ISO (з грецької isos - рівний). У 1970-му Президент ІSО пан Фарук Сунтер (Туреччина) запропонував 14 жовтня відзначати Всесвітній день стандартів, для того, щоб підкреслити важливість стандартизації для всієї світової економіки, активізувати її роль як основного помічника не тільки промисловості, торгівлі, а й урядів і споживачів усього світу. День працівників стандартизації та метрології в Україні на підставі Указу Президента № 910/2002 від 08.10.2002 відзначається щорічно 10 жовтня.
Розгорнути
Народився Михайло Драй-Хмара
(1889, с.Малі Канівці, Черкаська область - 1939) — український поет-неокласик, літературознавець, перекладач, поліглот (знав 19 мов).
Дерзайте, лебеді: з неволі, з небуття веде вас у світи ясне сузір'я Ліри, де пінить океан кипучого життя... (Михайло Драй-Хмара)
Розгорнути