Молитва за матір та землю, колискові, вишиванки, малюнки — все що пов’язане з ненькою — тихе святкування Дня матері влаштували у столиці.
Атена Пашко — почесна голова Союзу українок — була першою, хто заявив про необхідність відновлення цього свята. І хоча у світі день матері відзначають понад 100 років, в Україні його визнали лише 10 років тому. Але й сьогодні це свято не має такої значимості, на яку заслуговує.
“Мало б святкуватись краще, щиріше, сердечніше, не тому, що так треба святкувати, а тому, що це наше, це наша ментальність, це українська ментальність. Скажіть, де є більше пісень про маму, де є більше поезії про матір”, — каже почесна голова Союзу українок Атена Пашко.
“Ми не можемо питатися чому ж день матері не дав фору святу 8 березня, так питання не ставилось. Хай буде і те, і те. Одне для гендеру — для номенклатури, для птички, а інше — для душі, для серця, для людини, для дитини, для матері і для нашого майбутнього”, — каже голова Союзу українок Лілія Григорович.
Вітали зі святом своїх мам діти — малюнками на асфальті та щирими побажаннями.
“Бажаю мамі, щоб вона завжди була здорова, і гарна як зараз, молода, довго жила, і я дуже-дуже хочу собі сестричку”, — каже Ганна.
“Я бажаю мамі щастя, надзвичайного щастя, таке щастя, щоб таке щастя давав їй тільки Бог,і свої сини, всі що виросли”, — каже Тарас.
“Я їй побажала здоров’я, щастя, щоб на роботі все виходило, і її пораніше відпускали з роботи, щоб вона швидше приходила і щоб ми завжди їй допомагали”, — каже Іринка.
На відміну від свята 8 березня, у другу неділю травня вітають матусь та жінок, які чекають на появу дитини.