chrome firefox opera safari iexplorer

На Волині знайшли поховання і кераміку Х-ХІІІ ст

30 травня 2011 о 15:28

На Волині археологи виявили досі невідоме науці поховання, можливо, часів Київської Русі. Про це повідомили у прес-службі ДП «Волинські старожитності».

Як зазначено в повідомленні, кладовище виявлено на території Шацького житлово-комунального господарства, неподалік від Шацького городища — літописного Рай-міста. В розкопі розмірами 3 на 4 м виявлено 16 цілих і зруйнованих поховань.

«Цей могильник є давнім, досі не відомим науці, Шацьким кладовищем, можливо, ще від часів Київської Русі. В шарі і в заповненнях деяких поховань виявлена кераміка Х-ХІІІ ст. Більшість могил перекривали одна одну, руйнуючи попередню, тому в розкопі знайдено велику кількість людських кісток, окремо залягаючі, пошкоджені черепи.
Шацька експедиція продовжуватиме свою роботу протягом всього сезону», — йдеться в повідомленні.

Крім того, нещодавно Шацькою експедицією ДП «Волинські старожитності» досліджено три кургани на могильнику біля с. Острів'я Шацького району та один курган на могильнику біля с. Згорани Любомльського району. Усі кургани виявилися без могил. Такі поховання відомі як кенотафи — споруджені на честь загиблих на чужині, зазначають археологи.

30 березня

Інші дати
Година землі
Година Землі – це міжнародна щорічна година, яка завжди проводиться в останню суботу березня закликаючи людей вимкнути світло та електричні пристрої на одну годину. Розпочинається акція о 20:30 годині і триватиме до 21:30. Саме в цей період багатьох людей закликають зекономити світло хоча б на 60 хвилин. 
Розгорнути
Олексій Івахненко
1913 – український учений у галузі інформатики, обчислювальної техніки, автоматичного керування, кібернетики і математичного моделювання. Академік НАН України.
 
Розгорнути
Олексій Коломійченко
1898 –  український отоларинголог. Вперше в Україні застосував видалення сторонніх тіл з гортані, трахеї та бронхів без трахеотомії. Автор праць з проблем новоутворень вуха, горла і носа, отосклерозу тощо. Створив українську школу отоларингологів.
Розгорнути
Борис Романицький 
1891 – визначний театральний режисер і актор. Народний артист СРСР. Співзасновник і художній керівник Театру ім. М. Заньковецької, спочатку мандрівного, а з 1931 р. – стаціонарного в Запоріжжі, з 1944 р. – у Львові. Лауреат Шевченківської премії.
Розгорнути
Народився Микола Барабашов
(1894, м. Харків – 1971) - український астроном, дослідник Місяця і планет Сонячної Системи. Іменем М.Барабашова названо малу планету та кратер на Марсі.
Розгорнути
1922 року у Києві створений театр-студія «Березіль»
(нині - Харківський державний академічний драматичний театр ім. Т.Шевченка)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...