chrome firefox opera safari iexplorer

Наближається всеукраїнський фестиваль етномузики на возах

20 червня 2011 о 09:42

Цього року другий всеукраїнський фестиваль етномузики на возах «Перекотиполе» відбудеться 26 червня у Кіровограді.

Про це повідомляє Кіровоградська міська рада.

Торік перший фестиваль зібрав гурти й окремих виконавців автентичного фольклору з України, Росії та Польщі на території селища Онуфріївка Кіровоградської області.

«Перекотиполе» — єдиний в Україні фестиваль, де козацький віз застосовується і як засіб пересування, і як сценічний та виставковий майданчик.

Організатори заходу пропагують українські фольклорні традиції різних регіонів.

Учасниками цьогорічного дійства будуть гурти «Гуляй-город» (Київ), «Дике поле», «Гілка» (Кіровоград), фольклорні колективи з Кіровоградської і Черкаської областей.

Відкриється фестиваль на площі перед будівлею Кіровоградської міськради, звідти через усе місто вирушить поїзд на возах з піснями і традиційною інструментальною музикою.

Фестивальна програма «День українського бриля» триватиме у дендропарку, де на головній сцені, алеях та інших майданчиках проходитимуть виставки ужитково-декоративного мистецтва, конкурси, ігрові програми, виступатимуть фольклорні виконавці, спортсмени-гирьовики.

 

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути