Проведення НСК "Олімпійським" будівельних робіт біля пам'ятки культурної спадщини «Косий капонір» Національного історико-архатектурного музея «Київська фортеця» здійснюється з порушенням вимог законодавства.
Про це йдеться у акті обстеження та перевірки надання дозвільної документації на роботи біля об'єкту «Косий капонір» за адресою вул.Госпітальна, 24а, повідомив член комісії з розслідування законності проведення робіт на території «Київської фортеці», голова постійної комісії Київради з питань культури та туризму Олександр Бригинець.
Обстеження проводили Інспекція державного контролю Головного управління охорони культурної спадщини та Державна служба з питань національної культурної спадщини Міністерства культури України.
Згідно з розпорядженням КМДА від 17.05.02 № 979, поряд із пам'ятками історії та культури та в архітектуних охоронних зонах при проектуванні повинна зберігатися історична планувальна структура та цінний природний ландшафт та історична забудова.
Планування в межах зон охорони можуть виконуватися тільки на підставі відповідної містобудівної документації, передпроектних досліджень, на основі яких складаються історико-архітектурні опорні плани.
Ця документація, яка визначена у розпорядженні, не була надана.
Відповідно до Закону «Про охорону культурної спадщини» роботи на зазначені території заборонені без дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини. Дозвіл на проведення робіт на зазначені території архітектурно-охоронної зони Головним управлінням охорони культурної спадщини не надавався.
Олександр Бригинець збирається надати відповідні документи у прокуратуру, хоча це мав зробити голова КМДА Олександр Попов.
Нагадаємо, поруч з «Косим капоніром» проводяться будівельні, земляні роботи: в кількох метрах від об'єкта розташовано буронабивні палі, паркан будівельного майданчика розташовано приблизно у двох метрах від стіни пам'ятки, що пошкоджує об'єкт культної спадщини і загрожує знищенням.
"Косий капонір" класифікується як витвір архітектури та інженерного мистецтва, є пам'яткою культурної спадщини національного значення, розташований в межах архітектурної охоронної зони та центрального історичного ареалу Києва.
Нагадаємо, що комісію щодо проблем «Київської фортеці» було створено 12 травня за розпорядженням голови КМДА Попова після того, як 28 квітня почалися будівельні роботи на території Фортеці, що призвели до знищення ряду історичних споруд.
16 травня комісія з розслідування законності проведення робіт на території музею звернулася до представників НСК «Олімпійський» з вимогою припинити будь-які будівельно-монтажні роботи до з'ясування обставин та отримання висновків комісії.
Київська фортеця є одним із претендентів на звання «7 чудес України: замки, фортеці, палаци» в категорії "фортеці". Це найбільша земляна фортеця в Європі.