chrome firefox opera safari iexplorer

Будівництво на Старонаводницькій може знищити Башту Київської фортеці

12 липня 2012 о 13:39

Територію навколо Башти № 4 Київської фортеці, яку вже передали в приватні руки, хочуть забудувати хмарочосами.

По це заявив депутат Київради (БЮТ-Батьківщина), голова комісії з питань культури та туризму Олександр Бригинець.

Депутат розповів, що до порядку денного сьогоднішньої сесії Київради внесений проект рішення щодо передачі ТОВ будівельно-Інвестиційна компанія «Київ житло-інвест» земельної ділянки для будівництва житлового будинку з підземним паркінгом, будівлями соціально-громадського призначення на вул. Старонаводницькій, 2-А

«Наша комісія не погодила зазначений проект рішення та ухвалила зняти його з розгляду на сесії Київради і направити на доопрацювання в ГУ охорони культурної спадщини, оскільки зазначена земельна ділянка розташовується в зоні регулювання забудови І категорії, в безпосередній близькості до пам’ятки архітектури національного значення – Башти № 4 Музею «Київська фортеця», — повідомив О. Бригинець.

Депутат розповів, що згідно з висновками Наукового-дослідного і проектного інституту містобудування схил, на якому збудована Башта №4, знаходиться в зсувонебезпечному стані через місце розташування пам’ятки: між схилом та дорогою. Заплановане будівництво, саме на цій ділянці значно погіршить унікальний стан пам’ятки.

Нагадаємо, 26 квітня 2012 року Київрада передала приміщення у нежитловому будинку на вулиці Старонаводницькій, 2-А «Музею історичного культурного надбання ПЛАТАР».

Розділи: Суспільство

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути