chrome firefox opera safari iexplorer

У Білгород–Дністровській фортеці створять парк

19 липня 2012 о 10:26

Частину внутрішньої території Акерманської фортеці, що в Білгород–Дністровському, перетворять на парк. Про це повідомила начальник управління охорони об’єктів культурної спадщини Одеської облдержадміністрації Наталія Штербуль.

За її словами, перетворення частини території фортеці на зону відпочинку для місцевих жителів — дуже важливий крок для подальшого життя пам’ятки. Розглядається також питання про створення тут театрально–видовищного блоку, реконструкції веж та проведення берегоукріплювальних робіт, повідомляє прес–служба Одеської облдержадміністрації.

«Потрібно зробити все, щоб ця пам’ятка національного значення жила. Оскільки не було гідної експлуатації комплексу, ми багато чого втратили, бо сьогодні ставимо перед собою мету не тільки збереження фортеці й проведення тут робіт iз консервації, реставрації та берегоукріплення, але також і перетворення її на туристичний об’єкт з усіма необхідними елементами інфраструктури», — пояснила Наталія Штербуль. До речі, відвідання парку, який створять у межах фортеці, буде безкоштовним. Хоча ще донедавна чиновники постійно «плакали», що грошей на реставрацію об’єкта катастрофічно не вистачає.

8 листопада

Інші дати
Народився Дмитро Байда-Суховій
(1882, с. Нагірне, Полтавська область – 1974) – український актор, режисер, бандурист, збирач і пропагандист українських народних пісень, один із засновників українського кіно. На початку 1910-х років одним з перших в Україні почав фільмувати театральні постановки, створивши популярні на той час фільми "Кума Хвеська" (1910), "Жидівка-вихрестка" (1911), "Змія підколодна" (1911), "Сватання на вечорницях" (1911), "Три кохання в мішках" (1911), "Навкруги зрада" (1912), "Шельменко-денщик", "Запорізький скарб" (1912), "Спіть, орли бойові" (1914). Німі картини озвучувалися прямо під час показу глядачам – музикою, шумами й акторами, які за екраном дублювали самі себе. Крім того, Дмитро Байда-Суховій акомпанував своїм стрічкам грою на бандурі.
Розгорнути
Народився Африкан Криштофович
(1885, с. Криштоповка, Харківська область – 1953) – вчений геолог, палеоботанік, засновник радянської палеоботанічної школи.
Розгорнути
Народився Олесь Досвітній
(Олександр Скрипаль-Міщенко) (1891, м. Вовчанськ, Харківська область - 1934) - українського письменника. Один з організаторів Ялтинської і Одеської кінофабрик. Автор оповідань та повістей: «Алай», «Гюлле», «Нотатки мандрівника», «На плавнях», «Піймав», «Постаті», «Сірко», «На той бік», «Новели»; романів «Американці», «Хто», «Нас було троє», «Кварцит».
Розгорнути