chrome firefox opera safari iexplorer

На Прикарпатті хочуть включити мисливство до туризму

04 липня 2011 о 09:00
Влада Івано-Франківської області має намір зробити мисливство складовою туристичної галузі. Про це заявив на виїзному засіданні у суботу у місті Косів голова ОДА Михайло Вишиванюк.

За його словами, мисливство має стати складовою туристичної галузі і забезпечити відновлення основних видів тварин, розвиток рибальства в області.

На переконання губернатора, «мисливська галузь не може бути збитковою, як про це звітують обласні чиновники».

М.Вишиванюк доручив обласному управлінню лісового і мисливського господарства оголосити конкурс на створення приватних мисливських господарств та підготувати для них пропозиції щодо вільних угідь та господарств у районах Прикарпаття.

За його словами, там, де є уже приватні мисливські господарства, «хай будуть», а «де немає ще – оголосити конкурс на передачу в користування приватним мисливським господарствам вільних мисливських угідь».

Колегія облдержадміністрації також доручила обласній організації Українського товариства мисливців і рибалок (УТМР) до 1 вересня реорганізувати районні організації УТМР в юридичні особи і до 1 жовтня сформувати спеціалізовані базові мисливські господарства з розведення водоплавної дичини, фазанів, оленів благородних та плямистих.

На території Івано-Франківської області веденням мисливського господарства займаються 35 користувачів мисливських угідь на площі 989 тис. га, з них 15 лісогосподарських підприємств обласного управління лісового і мисливського господарства на площі 407,7 тис. га, 8 організацій УТМР – 446,7 тис. га, 12 приватних підприємств – 134,6 тис. га.

У 2010 році витрати на ведення мисливських господарств області становили 3,093 млн. грн..., надходження від них – 1,619 млн. грн.

За офіційними даними, мисливський фонд області налічує 6 видів копитних тварин, 15 видів хутрових звірів і 12 видів птахів. Окупність ведення мисливського господарства сягає 52%. Через недостатню кількість коштів та низьку чисельність тварин майже усі мисливські господарства за період своєї діяльності звітують про збитковість.

 

5 листопада

Інші дати
5 листопада відзначають:
  • Всесвітній день поширення інформації про проблему цунамі.
  • Розгорнути
    1953 – урочисте відкриття мосту Патона у Києві
    Єген Патон (4 березня 1870, Ніцца, Франція – 1953) - вчений, фахівець в галузі мостобудування та електрозварювання. Під керівництвом Є.Патона в Києві збудований міст через Дніпро, названий згодом його ім’ям.
    Розгорнути
    Народився Дмитро Мирон-Орлик
    (1911, с. Рай, Тернопільська область – 1942) – громадський і військовий діяч ОУН, публіцист.
    «Хай згинуть наші імена, щоб тільки жила вічно Українська нація! » (Дмитро Мирон-Орлик)
    Розгорнути
    Народився Яків Щоголів (Щоголев)
    (1823, м. Охтирка Сумської обл. - 1898) - український поет. Автор збірок "Ворскло. Лірена поезія", "Слобожанщина", поезій для дітей. Багато його віршів стали піснями ("Пряха", "Осінь" та ін.)
    Розгорнути
    Народився Ігор Дзеверін
    (1929, с. Драбів Черкаської області, - 2001) - український літературознавець, критик, упорядник творів І. Франка.
    Розгорнути