chrome firefox opera safari iexplorer

У Криму прихильників незалежності України більше, ніж на Сході країни

16 липня 2011 о 22:11

Кількість прихильників незалежності України в Криму за 20 років зросла до 71% і вже перевищує кількість прихильників суверенітету на Сході країни.

«Якщо врахувати, що серед кримчан найбільший відсоток етнічних росіян, які мають у Росії родичів, то можна припустити, що вони отримують більше інформації про стан справ там, ніж жителі східних областей, і менш схильні до об’єднання з Росією, не бажаючи, очевидно, встановлення у нас таких самих порядків», — уважає президент Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) Валерій Хмелько.

Згідно з даними КМІС, у Криму хочуть відмежуватися від Росії візами та митницями всього 5%, а бажають жити в незалежній, але дружній з Росією державі 66%, — разом виходить, що незалежність Україні підтримують 71% кримчанин. А за те, щоб об'єднатися з Росією в одну державу (фактично проти державної незалежності України) висловлюються 27%. У 1991 році в Криму за незалежність України проголосувало 36,6% дорослого населення, а проти — 28,5%.

У Харківській області за те, щоб у нашої країни були з Росією закриті кордони, з візовим і митним контролем, висловлюється лише 1,1% респондентів, у Донецькій — 3,3%, у Луганській — 1,5%. Об'єднатися з Росією в одну державу хотіли б 35,5% опитаних у Харківській області, 40,0% — у Луганській і 34,7% — у Донецькій.

Докладніше про результати 20-річного моніторингу КМІС підтримки незалежності Україна читайте у статті Ірини Кириченко «Суверенітет: залежність від себе» у свіжому числі «Дзеркала тижня. Україна»

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути