chrome firefox opera safari iexplorer

У музеї Гончара — добірка унікальних витинанок Миколи Теліженка

14 липня 2011 о 09:30

Тонке мистецтво витинанки. Героїчні сторінки історії, романтичні та драматичні епізоди з життя — у столичному музеї Гончара відкрили виставку картин-витинанок відомого українського художника Миколи Теліженка.

Численні гості — кіно- та театральні режисери, художники, мистецтвознавці — попри академічну техніку називають роботи унікальними.

“Форма саме витинанки — вона, здається, суперечить тим сюжетам, які тут робляться, і як подаються. Тобто, це монументальні речі, які, здається, потребують мозаїк, розписів, фресок і величезних розмірів, але саме цей ефект викликає особливе почуття, коли закладено такі глобальні масштаби в таку тонку річ — їм віриться”, — каже директор музею І.Гончара Петро Гончар.

“Специфіка цього жанру мистецтва така, що, здавалось би, нічого, великих засобів таких немає багато. Тобто — мінімум засобів, а максимум виразу”, — сказав скульптор Микола Білик.

Не оминула увагою виставку і дружина екс-Президента України — Катерина Ющенко. Зізнається — давно спостерігає за творчістю художника. Каже, навіть має у власному гардеробі сукню, оздоблену витинанковим орнаментом, з колекції його доньки — дизайнера Олесі Теліженко.

За словами самого художника — він просто прагне подарувати нове дихання традиційному декоративному мистецтву України середини XIX століття. Кожна робота — унікальна, натхненна новими емоціями, думками, і існує в єдиному екземплярі. Адже, як не намагайся — точно її повторити не вдасться.

“Часто буває так, що задумав одне, а паралельно воно виходить інше, але, якщо ведеш свою лінію — виходить саме те, що треба. Так само наші бабусі печі розписували, але вони знали куди той пензлик далі буде йти. Тут так само”, — розповідає художник Микола Теліженко.

В ювілейній експозиції — кілька десятків робіт. Для відвідувачів виставка відкрита до 12 серпня.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути