chrome firefox opera safari iexplorer

У Словаччині припиняє видання єдина українська газета

18 липня 2011 о 15:17

15 липня 2011 року у Пряшеві через обмеження фінансування вийшов останній номер єдиної української газети у Словаччині «Нове життя».

За інформацією газети, із грантових фондів заступника голови уряду СР, для її видання у 2011 році за загадкових причин було виділено наполовину менше грошей у порівнянні з минулим і попередніми роками.

Редакція та видавець — Союз русинів-українців Словаччини — надзвичайно стурбовані таким фактом і не бачать гарантій того, що вдасться видавати газету.

У зв'язку з цим, Центральна рада СРУСР звернулася відповідним листом до компетентних інстанцій, щоб вирішити питання видавництва єдиної української газети у Словацькій Республіці.

«За рішенням Центральної ради СРУСР цим номером редакція тимчасово припиняє регулярне видання газети. Якщо в найближчому майбутньому видавцеві вдасться знайти відповідні кошти, видання газети буде відновлено», — йдеться в заяві редакції газети «Нове життя».

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути