chrome firefox opera safari iexplorer

В Криму влаштували свято морепродуктів

02 липня 2011 о 16:06

Перший фестиваль мідій відкрили в Севастополі в одному з ресторанів біля моря.

Головна фішка свята — живі чорноморські мідії. До рук шеф-кухаря вони потрапляють прямісінько з відкритого моря, де облаштована спеціальна морська ферма.

“Мідії зі всім добре смакують, це чистий білок, білковий продукт. В нього свого яскраво вираженого смаку не має, і тому він зі всім смакує”, — каже шеф-кухар Олександр Єрмаков.

Зберегти мідію свіжою справа не з легких. В Криму майже неможливо зустріти у широкому продажі свіжі мідії, адже термін їх придатності після вилову лише 3 доби при температурі від 2 до 8 градусів. Тож мережі торгівлі просто не беруться реалізовувати свіжий делікатес, значно охоче працюють з замороженим продуктом. Аби самотужки встановити чи свіжа мідія достатньо постукати по молюску.

“Достатньо постукати по мідії, якщо вона закрилася, значить вона жива. Якщо цей процес затягується, або взагалі не закривається – тоді цю мідію потрібно викинути і не готувати”, — каже керівник ферми мідій Оксана Вялова.

Найпростіший спосіб приготування мідій — підсмажити їх на решітці. Але для фестивалю кухар розробив чотири рецепти, в яких поєднав італійську, французьку та японську кухні. Подавали мідії з томатами, базиліком, блакитним сиром та білим вином. За словами шеф кухаря, якщо сама мідія готуються кілька хвилин, то для приготування одного з соусів йде більше 6 годин.

“Біле вино підігріваємо, додаємо білу цибулю, кладемо мідії, кусочок вершкового масла, дві хвилини і вони готові”, — каже шеф-кухар Олександр Єрмаков.

До фестивальних справ сомельє підібрали спеціальні вина. Напій треба обирати зважаючи на смакові якості соусу, що використовується у приготуванні.

“Мідії зажарені на залізі мають дуже сильний смак, тому вино повинне бути дуже насичене. Якщо мідії приготовані з соусом і він дуже має тонкий елегантний смак, тоді потрібно підбирати вина легкі і не дуже насичені”, — каже сомельє фестивалю Павло Швець.

Посмакувати свіжими мідіями зібралось чимало охочих.

“В нас були з винним соусом та томатами. Мені сподобався соус, було дуже непогано з томатами”, — каже турист Геннадій Логінов.

“Відчувається, що вони дійсно ніжні, соковиті та свіжі”, — каже туристка Людмила Дьяконова.

Фестиваль мідій триватиме у місті два дні, а восени його проведуть ще раз

 

23 грудня

Інші дати
Народився Степан Тимошенко
(1878, с.Шпотівка, Сумська область – 1972) – український вчений у галузі механіки. Автор фундаментальних праць з теорії опору матеріалів, теорії пружності та коливань. Один із організаторів і перших академіків Української академії наук. Основоположник школи прикладної механіки в США.
Розгорнути