chrome firefox opera safari iexplorer

Найдавніше місто Тернопільської області виявилося старшим на 400 років

29 серпня 2011 о 12:00

Археолог Марина Ягодинська виявила під час розкопок на території старого замку докази того, що найдавніше місто Тернопільської області Теребовля виявляється на 400 років старшим, ніж вважалося раніше.

«Перша літописна згадка про Теребовлю датується 1097 роком. Але результати останніх розкопок свідчать, що на території тутешнього замку вже на початку X століття було поселення», — говорить археолог.

За її словами, під час розкопок було виявлено добре збережене житло каркасно-стовпової конструкції з пічкою-кам'янкою. Землянка датується часом Давньоруської культури, а саме — періодом переходу від слов'янської культури до Київської Русі.

Також під час розкопок було знайдено зразки керамічних виробів часів Трипілля скіфського і ранньозалізного часу, ліпну слов'янську кераміку.

Фахівці Національного заповідника Замки Тернопільщини мають намір реконструювати виявлене стародавнє слов'янське житло.

Нагадаємо, в серпні минулого року повідомлялося про ще одну унікальну знахідку українських археологів. Так, в селі Оболоння Коропського району Чернігівської області під час копання ями для буріння свердловини на глибині 1,5 метра було знайдено кістки і бивень мамонта часів палеоліту.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути