chrome firefox opera safari iexplorer

Обирайте кращі замки України: Інтернет-голосування розпочалося!

22 серпня 2011 о 14:05

Акція «7 чудес України: замки, фортеці, палаци», яка стартувала ще у 2010 році, підходить до свого найцікавішого етапу – визначення переможців.

Сьогодні, 22 серпня 2011 року, відбулася церемонія оголошення та відзначення фіналістів акції «7 чудес України: замки, фортеці, палаци», організатором якої є Фонд Миколи Томенка «Рідна країна».

За результатами регіональних презентацій та опитування 100 експертів у галузі туризму, архітектури, історії і культури, Оргкомітетом було визначено 21-го фіналіста акції. До їх числа увійшло 7 кращих замків, 7 фортець і 7 палаців України.

Подаємо вам перелік цих об’єктів, а детальну інформацію про кожного з них можна знайти на офіційному сайті акції. Там же, пройшовши нескладну процедуру реєстрації, ви матимете змогу зробити свій вибір на користь семи, на вашу думку, кращих об’єктів. Адже, за умовами конкурсу, остаточних переможців акції буде визначено шляхом експертного та Інтернет-голосування (50/50). А тому кожен голос вирішальний.

Вибрати власну семірку переможців та віддати за них свій голос можна на сайті 7chudes.in.ua, на якому з 22 серпня розпочинається Інтернет-голосування у відкритому режимі, яке триватиме до 1 грудня 2011 року.

1 грудня 2011 року відбудеться офіційна церемонія нагородження переможців. Долучайтеся до їх обрання!

Отже, подаємо список фіналістів всеукраїнської акції «7 чудес України: замки, фортеці, палаци».

Замки

  1. Дубенський замок (Рівненська обл.)
  2. Замок «Паланок» (Закарпатська обл.)
  3. Збаразький замок (Тернопільська обл.)
  4. Золочівський замок (Львівська обл.)
  5. Луцький Верхній замок (Волинська обл.)
  6. Олеський замок (Львівська обл.)
  7. Ужгородський замок (Закарпатська обл.)

Фортеці

  1. Аккерманська (Білгород-Дністровська) фортеця (Одеська обл.)
  2. Генуезька фортеця в м. Судак (Крим)
  3. Кам’янець-Подільська фортеця (Хмельницька обл.)
  4. Київська фортеця (Київ)
  5. Фортеця у Меджибожі (Хмельницька обл.)
  6. Хотинська фортеця (Чернівецька обл.)
  7. Чигиринська фортеця – Резиденція Богдана Хмельницького (Черкаська обл.)

Палаци

  1. Алупкінський (Воронцовський) палац (Крим)
  2. Бахчисарайський (Ханський) палац (Крим)
  3. Лівадійський палац (Крим)
  4. Маріїнський палац (Київ)
  5. Митрополичий палац (Чернівці)
  6. Палац Кирила Розумовського у Батурині (Чернігівська обл.)
  7. Палац у Качанівці (Чернігівська обл.)

До відома

Загальнонаціональна акція «7 чудес України» була започаткована Фондом Миколи Томенка «Рідна країна» у 2007 році. Тоді, за результатами акції, країна визначила «7 історико-архітектурних чудес України», якими стали: Національний історико-архітектурний заповідник «Кам’янець», Києво-Печерська Лавра, Державний історико-архітектурний заповідник «Хотинська фортеця», Національний дендрологічний парк «Софіївка», Херсонес Таврійський, Софія Київська та Національний заповідник-острів «Хортиця».

Вже за рік, у 2008 році, відбувся другий етап акції – «7 природних чудес України», переможцями якого було визнано: Біосферний заповідник «Асканія-Нова», Регіонально-ландшафтний парк «Гранітно-степове Побужжя», Дністровський каньйон, Мармурову печеру, Національний природний парк «Подільські Товтри», озера Світязь та Синевір.

Окрім того, один з переможців акції «7 природних чудес України» – Біосферний заповідник «Асканія-Нова» – взяв участь у всесвітньому конкурсі «7 нових чудес природи» та став одним із 77 чудес світу.

Обидва етапи акції під загальною назвою «7 чудес України» мали великий успіх, тому у 2010 році широкому загалу було презентовано новий проект – «7 чудес України: замки, фортеці, палаци». В результаті його проведення будуть обрані 7 чудесних замків, фортець та палаців України.

Традиційно акції «7 чудес України» проходить у декілька етапів. Перший етап – оголошення початку акції та прийняття пропозицій щодо її учасників. Під час цього етапу Оргкомітет акції, до якого входять відомі громадські діячі, науковці та регіональні представники, визначає її учасників та презентує їх широкій громадськості.

На другому етапі відбувається представлення своїх номінантів областями, організація прес-турів та визначення 21 півфіналіста акції шляхом опитування 100 експертів у галузі туризму, архітектури, історії і культури. Третій етап – визначення переможців акції шляхом експертного та відкритого Інтернет-голосування (50/50).

Метою проведення попередніх проектів акції «7 чудес України» і, зокрема, її третього проекту – «7 чудес України: замки, фортеці, палаци» – стало прагнення відкривати та пізнавати природну та рукотворну красу нашої країни, її багату історичну спадщину та великий туристичний потенціал.

«Рідна країна»

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути