chrome firefox opera safari iexplorer

Парк Дружби народів готують до забудови?

04 серпня 2011 о 13:05

На заповідному острові Муромець між берегами Києва планують впровадити рекреаційний проект, заборонений законодавством.

Про це заявив заступник начальника Головного управління економіки та інвестицій київської мерії Роман Качур, повідомляє прес-служба Національного екологічного центру.

За словами Качура, «рекреаційний проект на острові Муромець для території в 700 га потягне на мільйони».

Однак, наголошують екологи, 700 гектарів — це і є площа всього острова Муромець разом з парком Дружби народів.

«Тому, кажучи про 700 га острова для приватних інвестицій, мерія пропонує віддати інвесторам і два об'єкти природно-заповідного фонду: заказники „Урочище Бобровня“ та „Муромець-Лопухуватий“, які знаходяться на острові», — переконаний заступник голови НЕЦУ Олексій Василюк.

Він додав, що на острові Муромець не можна впроваджувати ніяких подібних проектів, адже парк Дружби народів ще з 1994 року зарезервований під створення об'єкту заповідного фонду. Також його планують включити в Національний природний парк «Голосіївський».

«Тому там не можна робити нічого, навіть „рекреаційні проекти“ — щоправда, які „рекреаційні проекти“ потягнуть на мільйони? Тільки забудова», — впевнений Василюк.

Він наголосив, що будь-які наміри забудовників призведуть до пошкодження території острова і стануть порушенням законодавства про природно-заповідний фонд. Ні в чинному Генплані Києва, ні в проекті нового Генплану такого проекту немає.

Проте про наміри щодо нього відкрито говорять далеко не останні люди в столичній адміністрації.

Екологи кажуть, що це вже не перша спроба забудувати заповідні острови.

Наразі вони відправили мерії Києва листа з проханням роз'яснити, які саме «рекреаційні» роботи планують проводити на Муромці.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути