chrome firefox opera safari iexplorer

Під Києвом знімають історичну драму «Матч смерті»

04 серпня 2011 о 10:44

Російсько-українську історичну драму «Матч смерті» знімають під Києвом. Ця картина розповідає про легендарний футбольний поєдинок між українською та німецькою збірними 1942-го року. Тоді футбол зіграли на київському стадіоні «Зеніт». Та оскільки зараз там — хмарочоси, зйомки перенесли у Васильків.

Військовий оркестр грає перед початком футбольного матчу. От тільки не сучасного, а року 1942-го. Футбольне поле містечка Васильків, що під Києвом, днями перетворилося на знімальний майданчик.

Анатолій, місцевий мешканець: "Ще ні одного дня не пропустив — вважайте, приходимо на півсьомого і, вважайте, зайняті до 11-ти".

Журналіст: "Ночі?"

Анатолій, місцевий мешканець: "Да".

Місцеві дідусі — найзапекліші фанати ще невідзнятої картини. Чергують тут уже 5-й день. З-за дерев виглядають кумирів з великих екранів.

Анатолій, місцевий мешканець: "Потому шо цікаво — тому і сидимо". 

Валентин, місцевий мешканець: "Я хотел посмотреть хоть на Безрукова. Ну, на Боярскую хотелось посмотреть — но нас не подпускают".  

Не підпускають близько кіношники і пресу. Щоб не заважали фільмувати ключовий епізод картини — «матч смерті». Так у народі називали легендарний футбольний поєдинок, зіграний в окупованому німцями Києві у серпні 1942-го. Тоді спортсмени київського «Динамо» та "Локомотиву" з рахунком 5:3 розгромили німецьку збірну. Потому частину українських гравців розстріляли, решта — опинилася у концентраційних таборах. Як кажуть - за відмову програти окупантам.

Для зйомок у фільмі обирали акторів лише із футбольним минулим. Та й ті перед тим, як з'явитися у кадрі, пітніли на полі три місяці поспіль. Не пропускати м'ячі під керівництвом тренера мінського «Динамо» Сергія Овчинникова вчився і Сергій Безруков. У стрічці йому дісталася головна роль — воротаря Миколи Раневича. І все це — у формі сорокових років.

Вчився Безруков не лише у воротах стояти, а й слова вимовляти — на український манер.

Без любовної історії у фільмі - нікуди. Пару Безрукову вже втретє після «Іронії долі» та «Адмірала» складе Лизавета Боярська.

Решта акторів — майже всі українські. Та й грають вони в основному в масовках, як ось цей київський хлопчина Максим. На кастинг прийшов — думав, гратиме футболіста, та роль отримав неочікувану. А у цих дітлахів інше завдання - рвати горлянки. На підтримку своїх.

Чи потраплять кадри із ними до стрічки - діти дізнаються вже незабаром. Наприкінці серпня зйомки планують завершити. А на великих екранах картина «Матч» має з'явитися напередодні чемпіонату Євро-2012 і якраз до сімдесятиріччя легендарного воєнного поєдинку.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути