chrome firefox opera safari iexplorer

Рік після зникнення харківського журналіста: справу так і не розкрили

11 серпня 2011 о 10:20

Рівно рік тому, 11 серпня 2010 року, безслідно зник головний редактор харківської газети "Новий стиль"Василь Климентьєв. Ця справа досі залишається не розкритою.

За офіційними даними, з восьми висунутих раніше версій зараз залишалась одна - професійна діяльність Климентьєва. Звинувачення, однак, нікому не висунуто. Підозрюваних також немає.

Водночас, як повідомили Deutsche Welle в прес-службі харківської обласної прокуратури, у справі допитані 600 свідків, призначені майже 130 експертиз, 60 разів слідчі оглядали територію водоймища, де були знайдені речі журналіста, провели 34 обшуки та дві очні ставки.

Кореспондент «України кримінальної» Сергій Єрмаков вважає, що справа Климентьєва вже давно перейшла в розряд «неважливих».

«Ми всі бачили, що після зникнення Василя скрізь були вивішені його фото. Потім їх зняли. Потім знову згадали про права журналістів, міліція їх знову повісила. Зараз знову згадають. А де результат?» – зауважив журналіст.

Заступник зниклого редактора «Нового стилю» Петро Матвієнко не виключає, що справу зникнення Климентьєва можна було б розкрити ще «за гарячими слідами». Тепер, на його думку, «злочинцям вдалося спрямувати слідство хибним шляхом».

Тим часом правоохоронці повідомляють, що в справі Климентьєва триває слідство, і що її ще не закрили.

11 серпня 2010 року головний редактор харківського видання, яке спеціалізувалось на кримінальній тематиці, Василь Климентьєв виїхав з дому з невідомим чоловіком на автомобілі BMW і більше не повернувся.

Пізніше повідомлялося, що цим чоловіком був колишній співробітник міліції Андрій Козир.

За фактом зникнення Климентьєва Дзержинський райвідділ міліції Харкова порушив кримінальну справу за статтею «навмисне вбивство».

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути