chrome firefox opera safari iexplorer

Книгарні «Сяйво» рейдери завдали збитків на 5,5 мільйона гривень

29 серпня 2011 о 12:06
Збитки, завдані рейдерами книжковому магазинові «Сяйво», оцінюють у 5,5 мільйона гривень.Про це заявила директор книгарні Алла Лазуткіна, пише«Коммерсант»."Устаткування вивезли, книги теж, зі стін збили штукатурку, усюди лежав мотлох і порожні пляшки", — розповіла вона після«розблокування» магазину.Лазуткіна додала, що представники Київської міськдержадміністрації запропонували відкрити книгарню як нову юридичну особу."Ми підготували штатний розклад і список колишніх співробітників, які хочуть працювати тут і надалі", — сказала директор магазину.

Як відомо, «Сяйво» припинило роботу в лютому 2010 року в результаті конфлікту між колишніми співвласниками фірми «Орфей-1» (мала 50% у статутному фонді ТОВ « Книгарня „Сяйво“») Ростиславом Корнієнком і Костянтином Клімашенком, кожен з яких претендував на цю частку.

8 лютого 2010 року Корнієнко в супроводі декількох десятків молодих людей увійшов у магазин і представився співробітникам новим директором.

Наступного дня прихильників Корнієнка видворили із приміщення, однак 19 лютого магазин знову захопили невідомі.

30 серпня 2007 року Шевченківська райрада прийняла рішення щодо приватизації приміщення магазину, а 16 вересня 2009 року управління комунальної власності Шевченківської РДА продало його за 2,24 мільйона гривень ТОВ « Абріль-Студіо».

Ця компанія передала магазин в оренду ТОВ «Українська книга», директором якого є Корнієнко.

У грудні 2009 року прихильники Клімашенка звернулися до Господарського суду Києва з вимогою скасувати приватизацію магазину.

Позов почали розглядати 1 березня 2010 року, а в травні 2011 року той же суд визнав приватизацію недійсною.

Однак до недавніх пір судовим виконавцям не вдавалося потрапити в магазин, оскільки він був замкнений. 26 серпня «Сяйво» таки розблокували.  

2 листопада

Інші дати
2 листопада відзначають: 
  • Міжнародний день припинення безкарності за злочини проти журналістів
Розгорнути
Народився Антін Манастирський
(1878, с. Завалів, Тернопільська область – 1969) – український художник, графік. Автор творів «Портрет матері», «Портрет Т. Г. Шевченка», «Автопортрет», «Запорожець», «Паламар», «На водопої», «На могилі», «Ой під гаєм, гаєм», «Прощавайте, товариші», «Вчора і сьогодні».
«Все життя я мріяв, щоб думи мої, які я втілював у своїх картинах, були близькі і зрозумілі народові». (Антін Манастирський)
Розгорнути
Народився Остап Грицай
(1881, с. Княжпіль, Львівіська область – 1954) – український поет, літературознавець, перекладач. Автор соціально-психологічної поеми «Утеча Олекси Перхуна», циклів новел філософського та релігійного змісту, численних літературно-критичних статей про українських та західноєвропейських письменникі, здійснив німецький переклад «Слова о полку Ігоревім» та понад 30 поезій Т.Шевченка.
Розгорнути
Народився Олександр Білецький
(1884, м. Казань, Росія - 1961) - літературознавець, академік. Тривалий час очолював Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР.
Розгорнути